Wybory parlamentane 2011 - na kogo zagłosujesz?

O wszystkim, czyli o niczym...

Na kogo zagłosujesz?

Prawo i Sprawiedliwość
18
35%
Platforma Obywatelska
3
6%
Sojusz Lewicy Demokratycznej
11
21%
Prawica Rzeczpospolitej
0
Brak głosów
Wolność i Praworządność
1
2%
Unia Polityki Realnej
3
6%
Polskie Stronnictwo Ludowe
0
Brak głosów
Partia Demokratyczna
0
Brak głosów
Polska Plus
0
Brak głosów
Polska Partia Internetowa
0
Brak głosów
Liga Polskich Rodzin
1
2%
Libertas Polska
0
Brak głosów
Samoobrona RP
0
Brak głosów
Stronnictwo Demokratyczne
0
Brak głosów
Polska Partia Emerytów
2
4%
Polska Partia Pracy
0
Brak głosów
Polska Jest Najważniejsza
2
4%
Ruch Poparcia Palikota
5
10%
Unia Pracy
0
Brak głosów
inna partia
0
Brak głosów
nie wezmę udziału w wyborach
4
8%
oddam głos nieważny
2
4%
 
Liczba głosów: 52

konto usunięte

Wybory parlamentane 2011 - na kogo zagłosujesz?

Post autor: konto usunięte »

Można zmieniać głosy.
Awatar użytkownika
ziarnko_piasku
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 231
Rejestracja: 25 września 2010, 14:15
Lokalizacja: Pomiędzy niebem a piekłem

Re: Wybory parlamentane 2011 - na kogo zagłosujesz?

Post autor: ziarnko_piasku »

Na juvefana jeśli będzie startował :D
piotrs
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 342
Rejestracja: 24 stycznia 2011, 18:29

Re: Wybory parlamentane 2011 - na kogo zagłosujesz?

Post autor: piotrs »

ziarnko_piasku pisze:Na juvefana jeśli będzie startował :D
Ja też. :rotfl:
jackisback
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 287
Rejestracja: 18 lutego 2010, 11:07

Re: Wybory parlamentane 2011 - na kogo zagłosujesz?

Post autor: jackisback »

Sam nie wiem na kogo zagłosuję. Ale ostatnio wydaje mi się, że obywatel winien się kierować tzw. realizmem politycznym. Niekoniecznie głosować zgodnie ze swoimi przekonaniami i niekoniecznie patrzeć na działania władzy. Wprawdzie działania Platformy Obywatelskiej mi się, dyplomatycznie rzecz biorąc nie podobają, to jest to partia, która powinna ponieść odpowiedzialność za stan polskiej gospodarki w chwili obecnej. Mam wrażenie, że jakakolwiek partia dojdzie do władzy, to i tak rozwali nasz system finansowy, a Platforma chce skutecznie zacisnąć pasa i wyciągnąć nas z długu, który sama narobiła. Problem w tym, że to właśnie jej działania spowodowały tak olbrzymią dziurę budżetową. Jak się nie jest w stanie jeździć mercedesem i go utrzymywać, to lepiej jeździć jest czymś tańszym, a na naszą kieszeń. Po prostu - wolałbym mniej inwestycji, a za to więcej pieniędzy w budżecie. Sam z chęcią głosowałbym na PiS, bo mimo że jest to partia, z którą w różnych sferach się nie zgadzam, to jest to jedyna partia nie - biznesowa w Polsce. Dlatego ta partia jest "z góry" skazana na porażkę. Poza tym PiS ostatnio jest za utrzymaniem wieku emerytalnego, co mi się nie podoba. Jest jeszcze PJN, który chce "rozdrobnić" NFZ, powracając do kas chorych i przeprowadzić ciekawą reformę emerytalną, a mianowicie skrócenie wieku emerytalnego za każde kolejne dziecko - są to ciekawe rozwiązania, ale czy da się je zrealizować? SLD cały czas bardziej wypowiada się ustami posłanki Senyszyn, mówiąc głównie o zabieraniu pieniędzy Kościołowi - to dla mnie ważne skąd będą źródła finansowania, sam zabrałbym pieniądze Kościołowi, jednak wolałbym się skupić na ich celach, a takowych nie znam. Cóż jest jeszcze czas na decyzję wyborczą, więc narazie możne jedynie się zastanawiać, by podjąć jakąś racjonalną decyzję.
mario1562
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 486
Rejestracja: 15 października 2010, 15:40

Re: Wybory parlamentane 2011 - na kogo zagłosujesz?

Post autor: mario1562 »

ja nie wezme wogóle udziału w wyborach po pierwsze mam dosc tego cyrku a po drugie jesli to bedzie jak planuja 23 paz to w ten weekend bedzie moje wesele wiec nie bede mial czasu na głupoty.pozdr
konto usunięte

Re: Wybory parlamentane 2011 - na kogo zagłosujesz?

Post autor: konto usunięte »

jackisback pisze:obywatel winien się kierować tzw. realizmem politycznym. Niekoniecznie głosować zgodnie ze swoimi przekonaniami i niekoniecznie patrzeć na działania władzy. Wprawdzie działania Platformy Obywatelskiej mi się, dyplomatycznie rzecz biorąc nie podobają, to jest to partia, która powinna ponieść odpowiedzialność za stan polskiej gospodarki w chwili obecnej. Mam wrażenie, że jakakolwiek partia dojdzie do władzy, to i tak rozwali nasz system finansowy, a Platforma chce skutecznie zacisnąć pasa i wyciągnąć nas z długu, który sama narobiła. Problem w tym, że to właśnie jej działania spowodowały tak olbrzymią dziurę budżetową.
Dobra gramatyka, zdania też złożone prawidłowo tylko ta treść jakaś taka dziwna :oczami:
Ryszard L.S.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 410
Rejestracja: 20 czerwca 2009, 17:10
Lokalizacja: z piwnicy sąsiada

Re: Wybory parlamentane 2011 - na kogo zagłosujesz?

Post autor: Ryszard L.S. »

Fakt! Tekst w rodzaju - codziennie pije wódkę ale czynię to z obrzydzeniem :D
piotrs
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 342
Rejestracja: 24 stycznia 2011, 18:29

Re: Wybory parlamentane 2011 - na kogo zagłosujesz?

Post autor: piotrs »

Ryszard L.S. pisze:Fakt! Tekst w rodzaju - codziennie pije wódkę ale czynię to z obrzydzeniem :D
Tu muszę panie RLS powiedzieć tekst REWELACJA :super: Dodam drugi - to że piją to dobrze tylko pytanie : dlaczego bez nas?
luqas12
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 20
Rejestracja: 20 lutego 2010, 16:10
Lokalizacja: Jasło

Re: Wybory parlamentane 2011 - na kogo zagłosujesz?

Post autor: luqas12 »

A jak nie weźmiecie udziału w wyborach to będziecie znów narzekać. A żałosne jest to jak ktoś nie pójdzie na wybory a potem krytykuje partię rządzącą (koalicję) za niedobre rządzenie.
yorker
VIP
VIP
Posty: 1103
Rejestracja: 14 sierpnia 2006, 14:43
Lokalizacja: Jasło

Re: Wybory parlamentane 2011 - na kogo zagłosujesz?

Post autor: yorker »

Zagłosuje na Pana Antoniego Wydro, bez względu na partie z której będzie startował
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18421
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Wybory parlamentane 2011 - na kogo zagłosujesz?

Post autor: dragoness »

Dopóki nie będzie jednomandatowych okręgów, będę chodziła na wybory i oddawała nieważny głos, wpisując to żądanie na kartę. W chwili obecnej wybór pomiędzy trzema "wiodącymi" partiami jest taki, jak między dżumą, cholerą, a syfilisem.
Awatar użytkownika
Regulator
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 417
Rejestracja: 24 stycznia 2011, 11:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Wybory parlamentane 2011 - na kogo zagłosujesz?

Post autor: Regulator »

Ani na PO ani na PiS nie zagłosuje, mowy nie ma... Pewnie oddam głos na jakąś mniejszą partię np. UPR... Ale nie podjąłem jeszcze decyzji
konto usunięte

Re: Wybory parlamentane 2011 - na kogo zagłosujesz?

Post autor: konto usunięte »

yorker pisze:Zagłosuje na Pana Antoniego Wydro, bez względu na partie z której będzie startował
Tak jak napisała dragoness, dopóki nie ma jednomandatowych okręgów to głosujesz na partię a nie na swojego kandydata.
juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4204
Rejestracja: 9 lutego 2011, 10:55
Lokalizacja: Brzyska

Re: Wybory parlamentane 2011 - na kogo zagłosujesz?

Post autor: juve_fan »

Hehe jesteś w Polsce to wszyscy drą o JOW-y, jesteś w USA lub UK to ruchy przeciwko jednomandatowym okręgom i zasadzie "the winner takes all". Jak widać wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma.

O tym, że każdy system ma swoje wady i zalety oraz o przykładach głupoty i jedno i wielomandatowych okręgów można fajnie poczytać TUTAJ. Zapraszam do wypożyczania, o ile się orientuję to książka jest dostępna w MBP

Jakim panaceum na wszelkie problemy są JOW-y pokazały wybory w Pile i zwycięstwo Pana Stokłosy:)
konto usunięte

Re: Wybory parlamentane 2011 - na kogo zagłosujesz?

Post autor: konto usunięte »

a największym argumentem przeciwników JOW-ów są tzw "wasted votes" czyli "zmarnowane" głosy na tych którzy nie wygrali plus nadmiar tych dzięki którym ktoś wygrał. To chyba kiepski argument wg mnie.

Burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski o JOW-ach:
http://www.youtube.com/watch?v=Pb09_y5lrHE

lub

Maciej Rybiński
http://www.youtube.com/watch?v=VtgUWABq ... re=related

Polecam przesłuchać ten drugi link.
ODPOWIEDZ