Jaki wybrać aparat do 500zł

Kultura w każdej formie, porozmawiaj o niej, pokaż swoje prace, zaproś na wydarzenie kulturalne
Awatar użytkownika
myosotis
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 312
Rejestracja: 10 listopada 2009, 16:50

Re: Jaki wybrać aparat do 500zł

Post autor: myosotis »

Nikon coolpix l23 a taki, co sądzicie?
Mlody_1910
Weteran
Weteran
Posty: 70
Rejestracja: 20 października 2009, 19:36

Re: Jaki wybrać aparat do 500zł

Post autor: Mlody_1910 »

Jesli aparat kompaktowy to albo canon albo nikon ... i proponowałbym taki 10 mp ponieważ nawet 15 mp nie da Ci nic lepszego w jakości !!! Lepiej zapłacić troszke wiecej za firmę niż za pixele bo ponad 10 w kompakcie i tak nie da Ci nic wiecej na jakości .
jaslanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 231
Rejestracja: 17 czerwca 2009, 14:25

Re: Jaki wybrać aparat do 500zł

Post autor: jaslanka »

Widzę, że przedział cenowy to raczej interesuje Cię ten dolny niż górny. Jeśli to ma być pierwszy Twój aparat to pewnie wystarczy. Jeśli już z bateriami to weź pod uwagę, że pasuje do niego kupić akumulatorki i ładowarkę bo na zwykłe baterie stracisz fortunę /to jest też zaleta aparatu z akumulatorkiem - nie dokładasz kasy/ - czyli dodatkowy wydatek. Przy takich aparatach ja patrzę przede wszystkim na ogniskową - reszta w każdym aparacie tej klasy jest podobna. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
myosotis
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 312
Rejestracja: 10 listopada 2009, 16:50

Re: Jaki wybrać aparat do 500zł

Post autor: myosotis »

jaslanka pisze:Widzę, że przedział cenowy to raczej interesuje Cię ten dolny niż górny. Jeśli to ma być pierwszy Twój aparat to pewnie wystarczy. Jeśli już z bateriami to weź pod uwagę, że pasuje do niego kupić akumulatorki i ładowarkę bo na zwykłe baterie stracisz fortunę /to jest też zaleta aparatu z akumulatorkiem - nie dokładasz kasy/ - czyli dodatkowy wydatek. Przy takich aparatach ja patrzę przede wszystkim na ogniskową - reszta w każdym aparacie tej klasy jest podobna. Pozdrawiam
Akumulatorki i ładowarkę mam z poprzedniego aparatu, który się popsuł niestety, myślałam o aparacie w granicach 500zł, ale słyszałam dużo opini, że aparaty w granicach 300-500 zł w większości są bardzo podobne, więc pewnie kupie coś tańszego
geo
VIP
VIP
Posty: 580
Rejestracja: 22 czerwca 2006, 12:04

Re: Jaki wybrać aparat do 500zł

Post autor: geo »

Jako Nikoniarz, w cenie sugerowanej przez autora wątku kupiłbym Canona lub FujiFilm.
Idiotkamery Nikona nie mają najlepszej opinii.
Nywa
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 15 kwietnia 2011, 19:49

Re: Jaki wybrać aparat do 500zł

Post autor: Nywa »

Obrazek

Kosz około 500 zł. Nie zawiedziesz się.
gezeb
Guru
Guru
Posty: 111
Rejestracja: 29 lutego 2008, 15:07
Lokalizacja: KSJ

Re: Jaki wybrać aparat do 500zł

Post autor: gezeb »

Warto zwrócic uwage na obiektyw bo w tym wyzej jest dośc wąski na korzyść długiego konca , a dla wielu osób lepszym może być szerszy krótszy kąt
( np. imieniny u cioci gdzie chcemy złapac caly stół ) bez tych 360mm na dlugim koncu .
Awatar użytkownika
kobraic
Obyty
Obyty
Posty: 58
Rejestracja: 4 czerwca 2011, 23:06

Re: Jaki wybrać aparat do 500zł

Post autor: kobraic »

Ja też właśnie zamierzam kupić aparat, mogę dać maks 700 zł. Wiem że za tą cenę mogę mieć lustro, ale jednak wolał bym mniejszy aparat, który jeszcze ma możliwość nagrania filmu... Zastanawiam się nad aparatem Canon sx130 IS tylko niepokoi mnie to że jest on na baterie "paluszki" i nie wiem ile na takich akumulatorkach da rady zrobić zdjęć, i właśnie dużo osób piszę że ten aparat jest bardzo głodny na prąd i po 300 zdjęciach trzeba nowe baterie... I mam pytanie czy posiada ktoś taki aparat i czy mógł by powiedzieć jak z tym jest. Z góry dzięki... Patrzyłem na dużo aparatów, ale ten mi się wydaje najlepszym wyborem, tylko właśnie ta jedna rzecz mnie denerwuje.
kwadratowy_arbuz
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 62
Rejestracja: 4 czerwca 2011, 22:27

Re: Jaki wybrać aparat do 500zł

Post autor: kwadratowy_arbuz »

Kolega chciał coś w cenie do 500 zł a maszynka, którą pokazałeś kosztuje 459,90 $, taka tam różnica :D
mateusz2566
Guru
Guru
Posty: 178
Rejestracja: 12 kwietnia 2011, 19:11

Re: Jaki wybrać aparat do 500zł

Post autor: mateusz2566 »

taki zeby tanio naprawic w razie W
Kudłaty
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 464
Rejestracja: 3 grudnia 2011, 15:02

Re: Jaki wybrać aparat do 500zł

Post autor: Kudłaty »

poszukaj no promocjach jak kupiłek kodaka z gazetki i super sie sprawuje:)
rv.rad
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 28 marca 2008, 08:17
Lokalizacja: Blisko

Re: Jaki wybrać aparat do 500zł

Post autor: rv.rad »

Canon sx120is bardzo dobrze się sprawuje, zapotrzebowanie na prąd też posiada ale nie jest źle. Kodaka żadnego nie polecam, bawiłem się kilkoma i każdy miał bardzo duże szumy. Ja bym polecił jeszcze jakiegoś Panasonica, dobrze wspominam współpracę z aparatami tej firmy
ODPOWIEDZ