Laptop jako prezent na komunię - co sądzicie

Wszystko co związane z nowymi technologiami, jak również z wszelkiego rodzaju sprzętem elektronicznym
Versal
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 243
Rejestracja: 1 marca 2012, 15:00

Re: Laptop jako prezent na komunię - co sądzicie

Post autor: Versal »

skoro ma zyłke to moze dowiec sie czym dokladnie sie zajmuje moze program profesionalny by mu sie przydał . wiadomo nie które programy potrzebuja szybkiego komputera.ale to jak to jest chłopak i mieszka gdzies na uboczu to moze quada
Sabina88
Weteran
Weteran
Posty: 79
Rejestracja: 13 kwietnia 2012, 13:36

Re: Laptop jako prezent na komunię - co sądzicie

Post autor: Sabina88 »

Boże, gdzie te czasy jak dostawało się na komunię górala i zegarek...
Awatar użytkownika
zielony87
VIP
VIP
Posty: 1395
Rejestracja: 27 lutego 2013, 22:08

Re: Laptop jako prezent na komunię - co sądzicie

Post autor: zielony87 »

Zależy czy inni nie będą mu chcieli kupić lapka,ale lapek jest lepszy niż tablet.Tyle że droższy. Owszem - niektórzy informatycy używają tabletów,ale generalnie to raczej jako zabawek.Brak klawiatury,dotykowe ekrany się brudzą,no i z reguły tablet jest postawiony na Androidzie tak jak komórka i jest bardziej taką większą zabawką/czytnikiem. Co do Toshiby - świetna marka choć seria Satellite miała problemy - jak jest z serią Qosmio i jaki to typ nie wiem.Chyba jakaś nowość.Polecam również ASUSy (sam piszę z 3letniego, kupionego podczas studiów więc raczej trzyma ponad gwarancję),DELLa itd - za to zdecydowanie NIE POLECAM NIKOMU Acera,bo na studiach koleżankom co chwila się to g... psuło i w statystykach też wychodzi od lat kiepsko.Aha - i nie bierz w zestawie Windows8.Legalny Windows7 albo postawić Linuxa.Kafelki to idiotyczny interfejs.

Z tym,że co do informatyki - z tą branżą jest też coraz gorzej,choć jak jest ktoś wybitny to sobie raczej i tak poradzi.
ŚmIaŁeK
Guru
Guru
Posty: 148
Rejestracja: 20 lipca 2011, 20:06

Re: Laptop jako prezent na komunię - co sądzicie

Post autor: ŚmIaŁeK »

:rotfl: :super: :padam: Tableta z klawiaturką może. Będzie odpowiedni. . . :padam: :super: :rotfl:
Awatar użytkownika
zielony87
VIP
VIP
Posty: 1395
Rejestracja: 27 lutego 2013, 22:08

Re: Laptop jako prezent na komunię - co sądzicie

Post autor: zielony87 »

No są i tego typu rzeczy.Co tu takie śmieszne niby - zdradzisz ? Windows8 jest do niczego i ludzie z branży o tym piszą/mówią.Te kafelki to największy jak dotąd błąd MS, bo drogą naśladowania Apple (2-3 razy za drogi sprzęt do szpanowania dla bogatych,którzy nie znają się na komputerach) daleko nie zajdą i stracą profesjonalnych klientów. Owszem,ja nie jestem informatykiem,nie mam formalnego wykształcenia w tej dziedzinie bo poszedłem w trochę inną stronę (czego trochę żałuję),ale na tyle na ile się znam to Laptop jest lepszy niż tablet,a połączyć to (kupić te nowsze urządzenia typu tablet z klawiaturą) czy kupić ultrabooka (też ciekawa opcja) można - tylko koszty w stosunku do jakości i wydajności podzespołów rosną. Dodam jeszcze taką uwagę dla ludzi: Taktowanie procesora, Ile pamięci, w miarę możliwości dobra karta i oczywiście GWARANCJA.Na nie patrzcie najpierw.
Awatar użytkownika
Tulix
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 295
Rejestracja: 15 lipca 2011, 23:07

Re: Laptop jako prezent na komunię - co sądzicie

Post autor: Tulix »

Tablet do zabawy byłby odpowiedni, chociaż jestem niemal pewien, że to będzie bardzo oklepany temat, a połowa dzieci w klasie przyniesie właśnie tablety na drugi dzień do szkoły...

Laptop dla ośmiolatka... W tej cenie a może taniej znalazłby by już LCD 42'' (LG mozna kupić już w granicach 1600zł - dla mnie jako ekran do komputera to rewelacja, ale jako prezent komunijny to by była przesada...)

Jeśli faktycznie chłopiec zajmuje się informatyką, jest kilka fajnych gadżetów które na pewno poszerzą horyzont i nie będą drogie. Jakiś czas temu widziałem routery WiFi z NAS (Czyli router sieci bezprzewodowej z dyskiem twardym, którego zawartość można udostępnić dla wszystkich podłączonych do sieci)

Bardzo fajne są tez małe komputery mini ITX. Rozbudowanie tego urządzenia nie wymaga jakiejś specjalnej wiedzy, ale rozwija i potrafi to tyle samo co zwykły PC.
http://2.bp.blogspot.com/_258L5IA8tcM/T ... ITX+PC.jpg

Ewentualnie do telewizora LCD (jeśli mają) ciekawym gadżetem byłby Android MiniPC
http://www.amazon.com/Android-Smart-int ... B009F8HS4E
Niedrogi, są takie już z 4 rdzeniami nawet, i zamienia Telewizor w wypasiony tablet/smartfon, z tym że obsługiwany będzie przez myszkę albo coś podobnego. Zabawka, ale ciekawa.

A może by tak gitarę? I jakiś multiefekt?:) (dostanie jeden tablet mniej:)

Mam nadzieję że moja porada na coś komuś się przyda. BTW: Ja dostałem 20 lat temu kalkulator naukowy i walkmana:)
Awatar użytkownika
grzybel
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 439
Rejestracja: 27 lutego 2007, 18:01
Lokalizacja: Jasło

Re: Laptop jako prezent na komunię - co sądzicie

Post autor: grzybel »

Sugeruję takie rozwiązania:
* pasowanie na ucznia - komp/laptop/ + konsola do gry
* komunia - quad/ skuter
* bierzmowanie - operacja plastyczna
* 18-stka - samochód
* studia - mieszkanie
* obrona pracy - ciepła posadka w międzynarodowej firmie


A na Komunię broń Boże: Różaniec, Pismo Św, KKK, ksiązka o tematyce religijnej, łańcuszek z Krzyżem, obraz. Nie przydają się - śmieci. Niech dzieci z biednych rodzin zazdroszczą, niech czują się gorsze. Komunia ma się tylko kojarzyć. Dobrze jednym lub źle innym, ale tylko kojarzyć. Natomiast mają zapamiętać: WYŚCIG SZCZURÓW. Bo to jest prawdziwe życie i tego mają być nauczeni.
Awatar użytkownika
zielony87
VIP
VIP
Posty: 1395
Rejestracja: 27 lutego 2013, 22:08

Re: Laptop jako prezent na komunię - co sądzicie

Post autor: zielony87 »

grzybel pisze:A na Komunię broń Boże: Różaniec, Pismo Św, KKK, ksiązka o tematyce religijnej, łańcuszek z Krzyżem, obraz.
A zaoszczędzone w ten sposób resztę pieniędzy to na zakon czy na księdza proboszcza ?

Jaka faktyczna religijność takie decyzje w społeczeństwie ;) - zresztą przy komputerze może się czegoś nauczy,przy piśmie św. i całej reszcie to chyba tylko może pójść na księdza.Nie powiem - "fucha" to to podobno jest.Ale ja jednak nie jestem obłudnikiem,i bym się na taką "fuchę" z przyczyn finansowych nie decydował...
Zresztą kto komu broni zostawić mu na dysku,nawet na pulpicie PDFa z Biblią czy dołożyć płytkę CD z nią ?

A co do tych całych akcesoriów religijnych - w pierwotnej wersji biblii przed "przycięciem przykazań" do katolickich potrzeb było wyraźnie:
Nie uczynisz sobie obrazu rytego ani żadnej podobizny tego, co jest na niebie w górze i co na ziemi nisko, ani z tych rzeczy, które są w wodach pod ziemią. 5Nie będziesz się im kłaniał ani służył. Ja jestem Pan, Bóg twój, mocny, zawistny, karzący nieprawość ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą; 6a czyniący miłosierdzie tysiącom tych, którzy mię miłują i strzegą przykazań moich
Gwoli wyjaśnień: Nie.Nie jestem jehowitą,po prostu przeczytałem kiedyś w całości Pismo Święte ze zrozumieniem i znam historię kościoła,choć jej nie uczą w szkołach za dokładnie.
Awatar użytkownika
aff
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 204
Rejestracja: 24 maja 2010, 21:10

Re: Laptop jako prezent na komunię - co sądzicie

Post autor: aff »

Laptop? Tylko snoba stać na taki gest. Gruba przesada, dla dziewczynki złoty łańcuszek z krzyżykiem/bądź złote kolczyki dla chłopaka komórka/lepszy rower lub kasa.

Większość osób zarabia tu pewnie 1200-2000 i chce wydać na prezent równowartość pensji.
milsia09
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 6 marca 2013, 16:16

Re: Laptop jako prezent na komunię - co sądzicie

Post autor: milsia09 »

dawniej dziecko cieszylo sie z glupiego zegark czy roweru a teraz? przesada
Awatar użytkownika
buła
VIP
VIP
Posty: 656
Rejestracja: 14 maja 2009, 07:32

Re: Laptop jako prezent na komunię - co sądzicie

Post autor: buła »

milsia09 pisze:dawniej dziecko cieszylo sie z glupiego zegark czy roweru a teraz? przesada
bo teraz komunia ma wymiar nie duchowy tylko konsumpcyjny.
The Nun

Re: Laptop jako prezent na komunię - co sądzicie

Post autor: The Nun »

Hmm.. Osobiście uważam, że taką decyzję należy skonsultować z rodzicami chłopca. Taki prezent da chłopcu zapewne wiele radości, jednak rodzicom może się nie spodobać, kiedy ich syn będzie spędzał większość czasu przy laptopie. A tak na pewno będzie. Więc powstaje pytanie.. Lepiej chłopaka uziemić w domu, powodując, że nabawi się problemów ze wzrokiem, postawą ciała itp. czy kupić mu dobrej jakości rower, coby się rozwijał fizycznie, a przy okazji zadbał o zdrowie?
O laptopie pomyślałabym w momencie, w którym zbliżałaby się osiemnastka chrześniaka. Bardziej wykorzystałby wtedy taką rzecz, chociażby na studiach.
lato
VIP
VIP
Posty: 2535
Rejestracja: 11 lipca 2006, 09:44
Lokalizacja: JASŁO

Re: Laptop jako prezent na komunię - co sądzicie

Post autor: lato »

The Nun pisze:Hmm.. Osobiście uważam, że taką decyzję należy skonsultować z rodzicami chłopca. Taki prezent da chłopcu zapewne wiele radości, jednak rodzicom może się nie spodobać, kiedy ich syn będzie spędzał większość czasu przy laptopie. A tak na pewno będzie. Więc powstaje pytanie.. Lepiej chłopaka uziemić w domu, powodując, że nabawi się problemów ze wzrokiem, postawą ciała itp. czy kupić mu dobrej jakości rower, coby się rozwijał fizycznie, a przy okazji zadbał o zdrowie?
O laptopie pomyślałabym w momencie, w którym zbliżałaby się osiemnastka chrześniaka. Bardziej wykorzystałby wtedy taką rzecz, chociażby na studiach.
100%RACJI,mój syn ma w tym roku komunie i wyraźnie zaznaczyliśmy ze nie życzymy sobie aby kupować mu laptop,telefon,konsolę.Na to wszystko ma jeszcze czas,teraz ma okres dzieciństwa i niech z tego czerpie.
Awatar użytkownika
grzybel
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 439
Rejestracja: 27 lutego 2007, 18:01
Lokalizacja: Jasło

Re: Laptop jako prezent na komunię - co sądzicie

Post autor: grzybel »

zielony87 pisze:Jaka faktyczna religijność takie decyzje w społeczeństwie
Słusznie, a nawet powiedziałabym, że w niektórych przypadkach, to nie decyzje. Tylko działanie w modowym amoku.
Zaoszczędzone pieniążki złożę na kupkę, i dam jak już będzie wiedział co z nimi zrobi. Ewentualnie, wcześniej część, jeśli zaistnieje taka potrzeba.
zielony87 pisze:zresztą przy komputerze może się czegoś nauczy,przy piśmie św. i całej reszcie to chyba tylko może pójść na księdza.Nie powiem - "fucha" to to podobno jest.Ale ja jednak nie jestem obłudnikiem,i bym się na taką "fuchę" z przyczyn finansowych nie decydował...
Zresztą kto komu broni zostawić mu na dysku,nawet na pulpicie PDFa z Biblią czy dołożyć płytkę CD z nią ?
Znam mnóstwo dzieciaków, które na kompie nauczyły się tylko przechodzić kolejne lewelki i nawet z gogiela nie potrafią skorzystać. Jak również świetnych ojców wychowanych z Pismem Św, Różańcem itd.
Nie jestem przeciwnikiem takich prezentów. Ale wydaje mi się, że można dziecku coś takiego kupić, jak np. jest jakiś trudny czas dla niego (przeżywa coś bardzo mocno) albo kiedy ma bardzo dużo problemów z nauką czy akceptacją nauczyciela, a mimo to wykonuje ogromną pracę, stara się, próbuje pokonać swoje słabości. Po takim czasie kupno będzie coś znaczyło. Jeśli uda mu się: super - ma nagrodę i świadomość, że rodzice są z niego dumni, że docenili jego pracę. Dzieciak czuje się wielki, ale i rodzice w jego oczach zyskują szcunek. Natomiast jeśli dzieciakowi nie uda się osiągnąć celu, taki prezent będzie też oznaczał, że rodzice są z niego dumni, doceniają jego wielki wysiłek i starania. W porażce dają mu sygnał, że go akceptują, a przez to i nowe siły do następnego wysiłku.
Nie uczynisz sobie obrazu rytego ani żadnej podobizny tego, co jest na niebie w górze i co na ziemi nisko, ani z tych rzeczy, które są w wodach pod ziemią. 5Nie będziesz się im kłaniał ani służył. Ja jestem Pan, Bóg twój, mocny, zawistny, karzący nieprawość ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą; 6a czyniący miłosierdzie tysiącom tych, którzy mię miłują i strzegą przykazań moich
Skoro znasz historię i naukę Kościoła, to również wiesz, że katolicy nie czczą obrazków czy medalików jako rzeczy. A jedynie osoby, które one przedstawiają. Pełnią funkcje znaku. Nikt nie staje przy tablicy inforamcyjnej w urzędzie i chce tam załatwić odpis aktu, tak i wierzący potrafią odróżnić znak od tego na kogo wskazuje.

lato pisze:100%RACJI,mój syn ma w tym roku komunie i wyraźnie zaznaczyliśmy ze nie życzymy sobie aby kupować mu laptop,telefon,konsolę.Na to wszystko ma jeszcze czas,teraz ma okres dzieciństwa i niech z tego czerpie.
Popieram i też tak zrobię. Niech np. poznają moc zabawy w chowanego, jak my.
Awatar użytkownika
grzybel
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 439
Rejestracja: 27 lutego 2007, 18:01
Lokalizacja: Jasło

Re: Laptop jako prezent na komunię - co sądzicie

Post autor: grzybel »

kutzzz
Co tworzy? I co rodzice na to?
ODPOWIEDZ