przydomowa oczyszczalnia sciekow

Szukasz jakiejś konkretnej informacji, usługi, przedmiotu itp? Ale nie wiesz gdzie można coś takiego uzyskać?

Uwaga! Dział nie służy do zamieszczania ofert kupię/sprzedam, a do zamieszczania pytań typu "Gdzie mogę kupić, Gdzie mogę sprzedać"

Moderator: paul_proteus

jankow05
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Re: przydomowa oczyszczalnia sciekow

Post autor: jankow05 » 28 marca 2015, 10:54

A ja polecam używaną przeze mnie w 4 osobowej rodzinie, oczyszczalnię biologiczną litewskiej firmy traidenis, od 3 lat działa świetnie, raz w roku wystarczy wyciągnąć szlam, przyjeżdża pojazd z oczyszczalni jasielskiej, koszt ok 250 zł. Oczyszczalnia kosztowała wraz z montażem 11 tys zł. Znajomy ma oczyszczalnię z marketu za bodajże 3 tys zł, ale niestety koło domu śmierdzi, że wytrzymać nie można. Tak więc jeśli nie ma możliwości podłączenia się do kanalizacji polecam trochę kosztowniejsze rozwiązanie.

jankow05
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: jankow05 » 24 września 2015, 12:59

To Twój ojciec jest chyba wyjątkiem bo wszyscy, podkreślam wszyscy których znam (posiadaczy szamb), mają szamba nieszczelne, tzn. oczywiście robi się to celowo....Tak więc gratuluje uczciwości tacie. Sprawa jest prosta: choćby szambo było nie wiem jak wielkie, to jeśli jest szczelne, dość szybko się wypełnia treścią ;) . Zanim postawiłem na oczyszczalnię brałem pod uwagę takie rozwiązanie, jednak szybko zrezygnowałem ze względu na koszty "wydobycia" owej treści...Mam 4 osobową rodzinę i kanalizacja jest mocno eksploatowana, standardowe szambo musiałbym opróżniać CO MIESIĄC!! Przy czym w kwestii opróżniania brałem pod uwagę profesjonalną usługę a nie chłopa ze wsi który wciągnie szlam a wypuści np. w rzece...Stąd było to rozwiązanie kompletnie nieopłacalne.

kosmiks1
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się

Post autor: kosmiks1 » 2 października 2015, 17:31

Do janko jaka powierzchnie zajmuje cala oczyszczalnia,gdzie idzie zrzut z niej do fosy czy studzienka rozsaczajaca prosze o blizsze dane ,jakie sa wyniki zrzutu czy sa zgodne z normami jestem zainteresowana ta oczyszczalnia - a znajomego oczyszczalnia smierdzi bo jest zle eksploatowana niech sie ze mna skontaktuje to moze cos pomozemy

jankow05
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: jankow05 » 3 października 2015, 12:13

O tej "mojej" oczyszczalni można poczytać na stronie firmy bioires (ktoś wyżej zamieścił linka), ja mam model NV1, sprawuje się świetnie, nic nie śmierdzi, ścieki spełniają wszystkie normy, opróżniamy ją 1 (jeden!) raz w roku, koszt 200-300zł (umowa z jasielską oczyszczalnią).

oglos
Debiutant
Debiutant
Kontakt:

Post autor: oglos » 4 października 2015, 19:17

Ceny są różne. Najlepiej dać ogłoszenie typu zlecę...i wybrać najlepszą ofertę firmy z najlepszymi opiniami.

robo22
Debiutant
Debiutant

Post autor: robo22 » 2 stycznia 2016, 13:49

Witam jestem zainteresowany kupnem oczyszczalni biologicznej. chciałbym zapytać czy ktoś z Was ma oczyszczalnie z firmy Wobet-Hydret sprzegają je w Jaśle na ul. Towarowej 29 mnie dokładnie interesujS 4c taka biologiczna dla 2-4 osób może znacie kogoś kto ma to urządzenie gdyż chciałbym się skontaktować i pogadać jak to wszysko się spisuje i kto tam kupował.

Awatar użytkownika
boggna0
Debiutant
Debiutant

Post autor: boggna0 » 2 sierpnia 2017, 11:18

Ja ze swojej oczyszczalni jestem baaardzo zadowolona :)
Początkowo się wahałam, ale mąż przekonał mnie, że skoro możemy ją założyć to warto, raz, że dla ochrony środowiska, dwa - dla oszczędności.
No i rzeczywiście, opróżniana była po 13 miesiącach eksploatacji przez 4 osobową rodzinę. Jeśli chodzi o model i cenę to mamy BIO 2000 OB3K+drenaż rozsączajacy 40m z http://www.sedyment.com.pl/. Sama oczyszczalnia kosztowała nas coś koło 8 000 zł. Oczywiście transportowana jest za darmo. Sam wybór modelu był konsultowany ze sklepem, wybitnie się na tym nie znaliśmy więc taka fachowa porada się przydała. Nie wyobrażam sobie już innego rozwiązania :)

Dhu4721
Debiutant
Debiutant

Post autor: Dhu4721 » 25 września 2017, 14:47

robo22 pisze:Witam jestem zainteresowany kupnem oczyszczalni biologicznej. chciałbym zapytać czy ktoś z Was ma oczyszczalnie z firmy Wobet-Hydret sprzegają je w Jaśle na ul. Towarowej 29 mnie dokładnie interesujS 4c taka biologiczna dla 2-4 osób może znacie kogoś kto ma to urządzenie gdyż chciałbym się skontaktować i pogadać jak to wszysko się spisuje i kto tam kupował.
Witam, post juz starawy jednak służe pomoca jesli temat kogos jeszcze interesuje. Koło roku temu od Wobet-Hydret zamówiłem biologiczną oczyszczalnie ścieków zbb dla mojej firmy w ktorej pracuje srednio 15 osób. Nastepnie poniewaz nic mnie nie zrazilo w tym czasie zamowilem oczyszczalnie przydomową do własnego domu ktora zastapila tradycyjne szambo. Temat wiec znam z doswiadczenia jesli chcecie to pytajcie choć ekspertem też nie jestem w tej dziedzinie

igom
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: igom » 20 marca 2019, 11:56

Przydomowe oczyszczalnie ścieków mogą być różne, w zależności od firmy i potrzeb. Na pewno też trzeba dokładnie wybadać, co będzie najlepsze i jakie rozwiązania warto jest zastosować. Warto przy tym dowiedzieć się jaki wpływ mają na otoczenie: http://penicylina.pl/oczyszczalnie-loka ... eszkancow/, ale patrząc na to, że powoli wypierają szamba, są zapewne też korzystniejsze, choć może też i droższe, choć cenowo może być rzeczywiście różnie.

ODPOWIEDZ