Odśnieżarka spalinowa - jaki model?

Wszystko dla miłośników jedno- i wielo-śladów

Moderatorzy: paul_proteus, President

Awatar użytkownika
kater
Guru
Guru

Odśnieżarka spalinowa - jaki model?

Post autor: kater » 27 października 2014, 12:52

Na co zwracać uwagę przy jej zakupie? Mam do odśnieżenia co roku spory kawałek terenu. Chciałbym sobie jakoś ułatwić życie.

Awatar użytkownika
piterb
Guru
Guru

Re: Odśnieżarka spalinowa - jaki model?

Post autor: piterb » 27 października 2014, 13:58

Ale ile mniej więcej kasy możesz na to przeznaczyć?
Sam obecnie mam odśnieżarkę spalinową MS55800E Murray NAC ( zdjęcie poniżej) . No do najtańszych sprzętów nie należy ale przynajmniej wiesz za co płacisz ponieważ jest to już odśnieżarka spalinowa z wyższej półki. Sam mam jednak bardzo dużą działkę.
Jeśli chcesz coś tańszego to od 1000 zł na pewno się coś znajdzie. Możesz sobie zajrzeć na przykład do Nexterio: http://nexterio.pl/15588,15558,15558,Ma ... zarki.html . W zeszłym roku jak kupowałem sprzęt mieli najlepsze ceny. Teraz nie wiem jak jest ale możesz sobie zrobić porównanie.
Obrazek

wieśniak
VIP
VIP

Post autor: wieśniak » 27 października 2014, 16:43

Nie łatwiej dać zarobić jakiemuś [...] ? łopata w dłoń i do dzieła :D Jak patrzę na ceny ,to miałbym za nie które własnego zimowego niewolnika :p Przecież u nas śniegu jak na lekarstwo ostatnimi czasy ,a jeśli miał bym latać z tym czymś i jeszcze to pchać patrząc jak pół metra szerokości zbiera ( o ile nie nasypie pół metra wysokości - bo będzie lipa ) to szczerze mówiąc wolałbym jednak solidną łopatę do śniegu i trochę ruchu dla siebie :P

jammo
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: jammo » 27 października 2014, 20:50

a czemu miałbyś to pchać,to to przecież samo się porusza bo ma napęd na koła.

Awatar użytkownika
kilerm
Debiutant
Debiutant

Post autor: kilerm » 27 października 2014, 21:24

Chyba nigdy nie używałeś takiego sprzętu - przy większym śniegu trzeba mocno pchać bo koła kręcą się na śliskim i sam napęd maszyny nie daje rady - może jakby łańcuchy założyć to byłoby trochę lepiej ;)

Public Enemy
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: Public Enemy » 28 października 2014, 14:48

Firme NAC omijac z daleka,to firma krzak.Ich biuro zajmuje 1 pokoik w hotelu Mariot.

mipel
Debiutant
Debiutant

Post autor: mipel » 22 listopada 2014, 18:32

ja korzystam z odśnieżarki snapper (np. http://ibopl.pl/shop-odsniezarki-snapper/1/292/), która w poprzednich sezonach świetnie się sprawdzała. co prawda śnieg jeszcze do mnie nie dotarł, ale dziś zrobiłem próbny rozruch i wygląda, że ma się świetnie po letniej przerwie.

Patrik
Debiutant
Debiutant

Post autor: Patrik » 22 listopada 2014, 21:36

Moim zdaniem warto sprawdzic jakiś używany sprzęt. Tu jest portal z ogłoszeniami i kategorią odśnieżarki http://www.mascus.pl/komunalne/zamiatar ... dsniezarki - nie znam się na tym sprzęcie, ale może coś się znajdzie w ogłoszeniach.

Wszystko zależy też od wielkości terenu i jego ukształtowania. Odśnieżanie to dość męczące zajęcie :) Choć pomysłowo wygląda taki pług śnieżny :)

https://www.youtube.com/watch?v=JhM7BN30JdE

jankow05
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: jankow05 » 24 listopada 2014, 17:24

Dobrze napisał wieśniak parę postów wyżej, lepiej się poruszać, u nas nie ma tego śniegu aż tak dużo przecież żeby kupować kolejny gadżet, porządna odśnieżarka pewnie kosztuje ładnych parę tysięcy. U mnie na wsi, młode łebki odśnieżają za 10 zł za godzinę. Tamtej zimy, odśnieżanie zajęło u mnie 5h w sumie za cały sezon (dla ścisłości mam do odśnieżenia 250 m2), czyli kosztowałoby 50 zł. Przy założeniu, że następne zimy będą podobne, nie widzę sensu kupowania tego ustrojstwa;-)

ODPOWIEDZ