CRM do firmy produkcyjnej

Wszystko co związane z nowymi technologiami, jak również z wszelkiego rodzaju sprzętem elektronicznym

Moderatorzy: paul_proteus, President

Infino
Mistrz
Mistrz

CRM do firmy produkcyjnej

Post autor: Infino » 29 grudnia 2014, 15:32

Potrzebujemy systemu CRM który wspomógłby proces zarządzania pracą, klientami, zamówieniami i kontrahentami. Do tej pory wszystko robiliśmy w Excelu ale przestało się to sprawdzać przy tej ilości klientów jaką posiadamy. Polecicie coś w tym zakresie?

Awatar użytkownika
luc
VIP
VIP

Re: CRM do firmy produkcyjnej

Post autor: luc » 29 grudnia 2014, 19:10

No i ? Mówiłem,że to będzie reklama :P

Erosek,naprawdę ciebie powinni w końcu skasować za to pozycjonowanie.

che_che
Debiutant
Debiutant

Post autor: che_che » 18 stycznia 2015, 16:38

U mnie w firmie do crm swietnie sprawdza się BizIn. Prosty program działający online, wiec z kazdego miejsca mam do niego dostep. posiada wszystkie niezbedne funkcje, a cena licencji jest niewielka, takze ja jestem bardzo zadowolony :)

tofixo
Debiutant
Debiutant

Post autor: tofixo » 12 marca 2015, 11:17

Na początku testowaliśmy sporo gotowych rozwiązań, ale wszędzie się czegoś nie dało zrobić. Trudno nam było dopasować firmę i procesy pod program. Mój szef dał mi namiary na firmę, która zajmuje się tylko takimi systemami. Z ciekawości zapytałem czy zrobią sklep internetowy i powiedzieli, że mogą zrobić, ale się na tym nie znają i że nie będą konkurencyjni cenowo. Za to byli konkurencyjni pod każdym względem jeśli chodzi o nasz system CRM/ ERP.

W naszej firmie produkcyjnej mamy wdrożony system który obejmuje:
1. Magazyn - materiały do produkcji i do sprzedaży
2. Oferty
3. Potwierdzenia od klientów i zamówienia do dostawców - automatycznie są generowane na podstawie
4. Faktury, proformy, zaliczk. końcowa, KP, noty. Wszystko w 3 walutach
5. Gwarancje
6. Rozliczenia , inwentaryzacja, bilanse klientów i inne takie
7. Raporty
8. Panel KLienta, gdzie klienci sami mogą generować oferty, a ci z terminem proformy + gwarancje, rozliczenia i coś tam jeszcze.
9. Kalendarz dla handlowców
10. Zarządzania projektami w produkcji - przydzielania zadań, czas pracy, materiały, terminy, ...

Dowolna liczba użytkowników, 6 rodzai uprawnień. Od pierwszego telefonu do wdrożenia minęło 2,5 miesiąca. Trochę autoresponderów.

Dedykowany system zrobiła dla nas firma Kamee z Krakowa. Kosztowało mniej jak zakładaliśmy i nigdy nam nie powiedzieli, że się czegoś nie da. Całość została wykonana pod nas i uwzględnia wszystkie nasze potrzeby. Od pierwotnej wersji dołożyliśmy kilka zmian co było szybkie. Oni chwalą się, że ich technologia jest łatwa w rozbudowie, ale nie pamiętam jak się nazywa. Na pewno nie jest to PHP.
Nie powiem, podczas ustaleń napracowaliśmy się wszyscy, a są strasznie dociekliwi, ale przez to udało nam się przewidzieć kilka drobnych rzeczy, które nas teraz nie blokują. System zwrócił nam się w nie cały rok, a najlepsze jest to, że wszystkie dostawy / wysyłki są jasne i przejrzyste.
Utrzymanie systemu kosztuje 100 pln rocznie - koszt hostingu.
Jeśli ktoś chce to podeślę namiar na nich. pozdrawiam

Onyks
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się

Post autor: Onyks » 11 kwietnia 2016, 15:25

Weź sobie jeszcze zobacz ofertę firmy Connecto. Oni oferują oprogramowanie dla produkcji, które jest zintegrowane z CRM. Tutaj jest to dokładnie opisane http://www.connecto.pl/crm-czyli-jak-bu ... z-klientem, ale najlepiej będzie jak do nich przedzwonisz albo wyślesz maila i się z Tobą skontaktują. Działają na terenie całej Polski, więc nie ma problemu. Od ponad 10 lat działają z Comarchem.

koniaks
Weteran
Weteran

Post autor: koniaks » 21 czerwca 2017, 07:41

System Berberis, być może wystarczy nawet darmowa wersja. Kawał solidnego systemu, który naprawdę nie zawodzi.
Mamy z nim dobre doświadczenia. Bardzo dużo funkcji - nawet w tej darmowej wersji. Oczywiście w opcjach płatnych tych funkcji jest zdecydowanie więcej, ale nie zmienia to faktu, że darmowa będzie wystarczająca pod każdą małą działalność.
Sprawniej się wszystkim zarządza, operuje i działa. Moje doświadczenia są pozytywne.

koniaks
Weteran
Weteran

Post autor: koniaks » 24 sierpnia 2017, 07:38

A jakie to ma znaczenie? Jeśli już, to liczy się poziom aplikacji, funkcje, rozwiązania, użyteczność.
Siedziba i takie ogólne info nie mają żadnego znaczenia. Zatem prosimy tutaj o jak najwięcej konkretów.
Wymień plusy tego systemu, to wtedy być może będziemy mogli traktować Twój wpis poważnie.

kawik
Początkujący
Początkujący

Post autor: kawik » 28 sierpnia 2017, 18:54

Zgadzam się. Liczą się funkcjonalności, dostępne rozwiązania, opcje aplikacji, a nie producent i siedziba.
Z producentem nie masz do czynienia później. Zazwyczaj wdrożeniem zajmuje się ktoś inny, można tak nawet taniej.
A wsparcie muszą ci zapewnić. Zresztą - i tak kluczowe znaczenie ma początkowo funkcjonalność i niezawodność.

koniaks
Weteran
Weteran

Post autor: koniaks » 8 grudnia 2017, 08:26

Pamiętajcie, że jeśli dany system CRM nie jest rozwijany, to naprawdę szkoda czasu na korzystanie z niego.
I nie ma tutaj znaczenia to, od jakiego czasu z niego korzystacie, czy jest darmowy.
Zadaniem CRM jest optymalizowanie działalności. Jeśli system nie był aktualizowany od lat, to nie ma prawa pozytywnie wpływać na waszą działalność.

betson
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: betson » 20 listopada 2018, 08:24

Berberis w najniższej wersji ma sens?
Da się w ogóle działać na jednym stanowisku przy wielu osobach w firmie?
Jak to wygląda w waszych firmach pod względem zasad działania?
Dane wprowadza jedna osoba, czy jest ich wiele?

ODPOWIEDZ