Ogrzewanie w domu jednorodzinnym

Kobiety zakaz wstępu :]

Moderatorzy: paul_proteus, President

silencer
Debiutant
Debiutant

Ogrzewanie w domu jednorodzinnym

Post autor: silencer » 19 stycznia 2015, 14:42

Czy ma ktoś jakieś doświadczenia z ogrzewaniem domu przy użyciu powietrznej pompy ciepła takiej jak tutaj? Zastanawiam się nad zrobieniem modernizacji ogrzewania u mnie w domu i zainteresowałem się ofertą firm produkujących pompy ciepła. Jeśli ktoś ma u siebie taki system i chciałby podzielić się swoją opinią, to byłbym zobowiązany :) Interesuje mnie poziom uzyskanych oszczędności i awaryjność takiego systemu.

tetrus
Debiutant
Debiutant

Re: Ogrzewanie w domu jednorodzinnym

Post autor: tetrus » 6 czerwca 2015, 15:15

Zajmuję się zawodowo montażem pomp ciepła i jeszcze nie miałem klienta, który by narzekał. Szczerze więc mogę polecić ten sposób ogrzewania.

Wind
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: Wind » 7 czerwca 2015, 11:55

mrcin654
Początkujący
Początkujący

Post autor: mrcin654 » 19 czerwca 2015, 15:21

Pompa ciepła typu powietrze-woda, mimo że jest najtańsza pod względem inwestycji, to jednak nie jest to najlepsze rozwiązanie, ponieważ powietrze w zimie, czyli wtedy, kiedy jest potrzebne ogrzewanie, jest zimne, a co za tym idzie pompa uzyskuje niższą sprawność.

alka34
Guru
Guru

Post autor: alka34 » 24 czerwca 2015, 15:03

x_n pisze:Pompa ciepła sprawdza się, ale nie wszędzie. Potrzebne są jednak określone warunki geologiczne aby mogła stanowić samodzielne źródło energii grzewczej. Wydaje mi się, że lepszym rozwiązaniem jest gaz. Jest wydajniejszy, równie przyjazny środowisku naturalnemu i wygodny w użytkowaniu. Nie wszędzie jest jednak do niego stały dostęp z sieci. Alternatywą jest gaz butlowy w którym zmieści się paliwa na kilka/kilkanaście tygodni grzania. Np AmeriGas oferuje takie usługi, tutaj trochę więcej info na ten temat: http://www.amerigas.pl/pl/gaz-dla-domu.html
Również słyszałam,że jest to ok. Na pewno tańsze niż elektryczne.

ewelina546
Bywalec
Bywalec

Post autor: ewelina546 » 13 października 2015, 19:22

Myślę, że pompy to przyszłość. Trzeba tylko wybierać takie, które idealnie się sprawdza w konkretnych warunkach, więc najlepiej wybierać w firmach, które są doświadczone w temacie. Zobaczcie te http://www.termolit.pl/pompy-ciepla.html - nie zawahała bym się, gdybym musiała wybierać.

lukas39
Debiutant
Debiutant

Post autor: lukas39 » 20 października 2015, 13:49

amerigas świetnie się sprawdzi- wiem z doświadczenia

Budo-Spec
Debiutant
Debiutant

Post autor: Budo-Spec » 23 października 2015, 11:52

Doradzę we wszystkim !!!

Obecność na rynku od 2003 roku, nabyte doświadczenia w innych krajach UE
wypracowlaliśmy Autorski schemat działań na każdej realizacji.
Dzięki któremu każda nasza budowa jest przeprowadzona z olbrzymim pietyzmem i dbałością o szczegóły.
Gwarantujemy, iż z efektu naszych prac będzie zadowolony każdy klient,pracujemy na najwyższych standardach.

Specjalizujemy się przede wszystkim w realizacji:

- Budowa domów w systemie JMM comfort+

- Posadzki anhydrytowe

- Ogrzewań podłogowych

- Pomp Ciepła

- Rekuperacji

- Odkurzaczy centralnych

Zapraszamy do kontaktu!

Maciej Biełous
535183669
www.budo-spec.pl
www.jastrychanhydrytowy.pl
www.bloczkigipsowe.pl

kamil30
Debiutant
Debiutant

Post autor: kamil30 » 27 października 2015, 10:48

Powiem co ja zastosowałem u siebie w domu, a więc tak mam u siebie http://www.ekointegrator.pl/oferta/ogrzewanie-caleo/, w wielkim skrócie ogrzewanie na prąd, a dlaczego takie ponieważ uważam, że prąd zawsze będzie wykorzystywany a z tymi węglowymi ciężko powiedzieć. Patrząc na to co się dzieje zaraz wejdzie jakaś ustawa o emisji spalin a w najlepszym przypadku ceny będą szły w górę. a na prądzie oszczędzam przez zastosowanie "kolektorów fotowoltaicznych", myślę jeszcze nad elektrownią wiatrową i ogrzewanie będę miał za darmo a inwestycja bardzo szybko mi się zwróci.

Budo-Spec
Debiutant
Debiutant

Post autor: Budo-Spec » 3 listopada 2015, 09:18

eletkrownia wiatrowa :) szybko sie zwróci ;)

Chłopie stawiaj elektrownię !!! taki mały wiatrak to chyba tylko z 200 tys :) szybko ci sie zwróci ;)

Wiem że jesteś zdecydowany ale może nakłonisz się na http://www.budo-spec.pl/pompy-ciepla.html

Łyssy
VIP
VIP

Post autor: Łyssy » 3 listopada 2015, 10:36

Budo-Spec pisze:eletkrownia wiatrowa :) szybko sie zwróci ;)

Chłopie stawiaj elektrownię !!! taki mały wiatrak to chyba tylko z 200 tys :) szybko ci sie zwróci ;)

Wiem że jesteś zdecydowany ale może nakłonisz się na http://www.budo-spec.pl/pompy-ciepla.html
Spadaj stąd szeptaczu-szemraczu "polecaczu".
2,50 za wpis wpadło ? to po snickersa

Kim są tacy „polecacze”:
http://biznes.onet.pl/branze/kl-mstwo-w-sieci/5h47k

margo903
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się

Post autor: margo903 » 13 listopada 2015, 15:40

ewelina546 pisze:Myślę, że pompy to przyszłość. Trzeba tylko wybierać takie, które idealnie się sprawdza w konkretnych warunkach, więc najlepiej wybierać w firmach, które są doświadczone w temacie. Zobaczcie te http://www.termolit.pl/pompy-ciepla.html - nie zawahała bym się, gdybym musiała wybierać.
Ja również jestem zwolenniczką pomp ciepła, mimo tego, że sama mam inny typ ogrzewania. Budując dom nie byłam do końca świadoma dostępnych rozwiązań technologicznych w zakresie ogrzewania,a moi fachowcy jakoś nie wspomnieli o pompach. Dlaczego pompy ciepła? Na stronie Termolitu jest sporo informacji na ten temat. W necie też. Jako trzy główne powody podałabym: ekologiczność, ekonomiczność i komfort. Teraz zmiana ogrzewania mojego budynku pewnie nie byłaby taka prosta, ale jak mówię - chętnie zamieniłabym piec na pellet na pompę ciepła.

jammo
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: jammo » 15 listopada 2015, 19:08

Taaa ,wszyscy tu pieprzą o ekologii ,jak to ,że " ja jestem też zwolenniczką pomp" tylko tak szczerze ,to wiele osób nie ma o tym bladego pojęcia a tylko to że gdzieś tam, ktoś, coś mówił i chwalił, albo, jak to im zależy przy wyborze ogrzewania na środowisku i dlatego szukają sami nie wiedząc czego, a bo by chcieli i takie.....tam, tylko nie napiszą wprost , że chcieli by aby było jak najtaniej a nie ekologicznie.Trzeba zrozumieć ,że wszystkie ciekawostki i nowości, są baaaardzo drogie a firmy w nich się specjalizujące szukają jeleni i nawijają takim osobnikom makaron na uszy, dotąd , aż urobią mu mózg i wydrą kasę. Ja sam palę ekogroszkiem już od 2004 roku ( bez używania drzewa , no może z 0.05 kubika na sezon do rozpalenia) i nie zamieniłbym tego za żadne pompy ciepła ,gazy, kotłownie olejowe ,itp. z prostej przyczyny ......ekonomicznej ,bo wiem , że niczym tak tanio nie wyjdzie. Sprawa priorytetowa jest taka , że palę ekogroszkiem dobrym czyli wysokokalorycznym sprawdzonym od dobrych kilku lat chociaż może troszkę droższym ze względu na koszty dostawy , a nie tym syfem co sprzedają pseudo-handlarze z Jasła i okolic nazywając miał przesiany i wypłukany ekgroszkiem np. ( KWK Piast albo jakieś Czeskie śmieci) i nie narzekam.Zamawiam sobie towar od kilku już lat na Śląsku , kurier przywozi mi woreczki na paletach do domu . Grzeję obecnie ponad 250m/kw powierzchni a około 60 m poddasza jest obecnie ocieplona ale na razie wyłączona.Też analizowałem różne formy ogrzewania jak modernizowałem kotłownię, ale stwierdziłem ,że to co mam jest obecnie najtańszą i najlepszą opcją.Do kotłowni zaglądam co 2-3 dni (zależy od temperatur na zewnątrz) dosypać groszku , natomiast popiół i czyszczenie pieca robię co 2 tygodnie, więc nie jest to jakaś wymagająca i męcząca robota .Na sezon grzewczy spalam około 5 ton groszku co daje około 4000- max 4500 zł oczywiście z dostawą do domu , przy ogrzewaniu domu i ciepłą wodę w sezonie zimowym.Nie jest problemem wywaloć kasę na rzeczy nie sprawdzone ale ..co mi tam ,nie moje pieniądze.

droczyk
Początkujący
Początkujący

Post autor: droczyk » 13 marca 2017, 14:40

Ja tam stawiam na piec, mam go od ponad dziesięciu lat i nie narzekam. Przy tej okazji warto pamiętać o dobrej jakości węglu, przecież nie będziemy palić ani pampersami ani gazetami ani oponami! Osobiście biorę ekogroszek - nie dość, że ekologiczny to jeszcze wydajny, zazwyczaj korzystam z węgielsztygar.pl - http://wegielsztygar.pl/product-pol-10- ... J-kg-.html. Mają dobrej jakości paliwo, oczyszczone z kamienia, jeszcze certyfikowane, jakby ktoś miał wątpliwości.

Pola33
Debiutant
Debiutant

Post autor: Pola33 » 30 marca 2017, 15:06

No to prawda, ja też mam piec i nie narzekam tak jak inni.

ODPOWIEDZ