Kurs - fizyka, matematyka poziom rozszerzony i wyżej.

Forum o Jasielskich szkołach

Moderatorzy: hanka, paul_proteus

WiSk
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 4 marca 2016, 22:46

Kurs - fizyka, matematyka poziom rozszerzony i wyżej.

Post autor: WiSk » 4 marca 2016, 23:25

Jak myślicie czy było by zainteresowanie kursem z fizyki i matematyki dla grupy kilkuosobowej (myślę maksymalnie 10-12 osób). Kurs miałby przygotować do studiowaniu na kierunkach technicznych, matematyczno-fizycznych i innych na których jest matematyka, fizyka, mechanika. Materiał realizowany z fizyki to zakres rozszerzony z elementami fizyki opartej o analizę matematyczną (pochodne, rachunek całkowy, wektorowo-macierzowy) wszystko przystępnym językiem zrozumiałym dla ucznia szkoły średniej. W szczególności dział mechanika (punktu materialnego i bryły sztywnej), elektryczność (elementy elektrostatyki, prąd stały i przemienny), drgania (mechaniczne o jednym stopniu swobody, wprowadzenie do elektrycznych obwodów drgających). Z matematyki: funkcje, pochodne, całki (wprowadzenie), rachunek wektorowo-macierzowy, liczby zespolone. Wszystkie te rzeczy są na pierwszym roku studiów, a matematyka i fizyka to najtrudniejsze przedmioty do zaliczenia na pierwszym roku studiów technicznych.
Zajęcia były by prowadzone przez dwóch nauczycieli: nauczyciela fizyki w szkole średniej z wieloletnim doświadczeniem doktoranta na kierunku mechanika Politechniki Rzeszowskiej oraz doświadczonego nauczyciela matematyki w szkole średniej.
Ze względu na niewielką grupę kursanci mogli będą liczyć na indywidualne podejście, oraz ceny niższe od tradycyjnych korepetycji.
Proszę o Wasze opinie na ten temat.

ODPOWIEDZ