Zakaukazie - pokaz slajdów

Zaproszenia na wystawy, spotkania z artystami i szeroko pojętą kulturą

Moderatorzy: paul_proteus, President

Awatar użytkownika
machoney
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 13 stycznia 2009, 00:08

Zakaukazie - pokaz slajdów

Post autor: machoney » 13 stycznia 2009, 00:16

"Tłoczno było wokół Stwórcy, bowiem każdy chciał otrzymać najlepszy kawałek ziemi. Tylko Gruzini usiedli nie opodal kołem i skracali oczekiwanie śpiewem. Skończył wielki Szafarz rozdawać ziemię, a Gruzini ciągle śpiewali. Usłyszeli te pienie anieli, najmuzykalniejsi mieszkańcy niebios i polecieli do Pana: "Panie wszystkich ludów, zapomniałeś o Gruzinach". Stropił się Dobry Ojciec i powiada: "ale ja już wszystko rozdałem... chociaż... zostawiłem sobie najpiękniejszy skrawek na tej ziemi, gdzie góry dotykają mojego nieba i schodzą do łagodnego jak baranek morza. Niech wezmą Gruzini tę działkę, tyle piękną ile trudną do zamieszkania."

Punkt Informacji Kulturalno-Turystycznej Muzeum Rzemiosła w Krośnie zaprasza na kolejne spotkanie z serii „Krośnieńskie spotkania z podróżnikami”. „Po drogach i bezdrożach Zakaukazia” to relacja z wyjazdu, który został zorganizowany na przełomie lipca i sierpnia 2008 roku. Głównym jego założeniem było jak najdokładniejsze poznanie Gruzji i Armenii, krajów o bogatych tradycjach kulturowych i pięknej przyrodzie. W planie była też próba wejścia na jeden z najwyższych szczytów Kaukazu - Kazbek. Radość z przeżytej przygody już w trakcie drogi powrotnej zepsuła wiadomość o agresji Rosji na Gruzję...

Na prelekcję Barbary Drążek i Bogdana Deca zapraszamy 19 stycznia (poniedziałek) o godzinie 18.00 do Piwnicy PodCieniami, Rynek 5 w Krośnie. Spotkanie będzie również okazją do skosztowania win z rejonu Kaukazu, na które zaprasza sklep Wino i Przyjaciele.

Patronat medialny nad spotkaniami objęły portale: http://www.odyssei.com oraz http://www.krosno24.pl

Barbara Drążek - z racji szerokich zainteresowań i braku zdecydowania - absolwentka pielęgniarstwa, turystyki, ekonomii oraz studiów podyplomowych z bibliotekoznawstwa i informacji naukowej. Na co dzień pracownik Biblioteki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Zainteresowania podróżnicze skupia głównie na obcowaniu z naturą i poszukiwaniu nowych wrażeń. Wspinała się w Tatrach, Dolomitach, Alpach i w górach Kaukazu. Dotarła na Krym i w czarnogórski Durmitor a ostatnio na Cabo da Roca. Z podróży stara się przywieźć nowe doświadczenia, ciekawe zdjęcia oraz przede wszystkim wspomnienia.

Bogdan Dec - na co dzień pracuje w Oddziale Informacji Naukowej Uniwersytetu Rzeszowskiego. Jego pasją są podróże, szczególnie te górskie. Brał udział w wyjazdach wspinaczkowych w Pamir, Alpy, Atlas Wysoki i na Kaukaz. Podróżował również turystycznie po wielu krajach Europy a także Maroku i Zakaukaziu.

Obrazek

ODPOWIEDZ