Kalkulator opon

Tu należy zamieszczać wszelkie posty o charakterze reklamowym lub ogłoszeniowym. Tematy umieszczone w tym dziale nie są wyświetlane na stronie głównej portalu.

Moderatorzy: paul_proteus, President

stephan
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 11 kwietnia 2018, 06:53

Kalkulator opon

Post autor: stephan » 11 kwietnia 2018, 06:58

Kalkulator opon pomaga nam wybrać zamienniki opon. Dlaczego kierowcy decydują się na wybór zamienników? Głównym motywatorem jest ich niższa cena. Przy czym zamiennik wcale nie musi oznaczać opony gorszego sortu.
Zamiennik oznacza w dużym skrócie opony o innych rozmiarach niż oryginalnie zostały zastosowane w samochodzie, ale które nie wpływają negatywnie na komfort czy bezpieczeństwo jazdy. Wynika to z tego, że dopuszczalna różnica od oryginalnych może wynosić maksymalnie do około 2%, co jest marginalną całością.
Szczegóły na temat tego typu opon można doczytać np tutaj: https://testyopon.pl/kalkulator-opon

jasiek88
Debiutant
Debiutant
Posty: 7
Rejestracja: 30 sierpnia 2017, 23:07

Re: Kalkulator opon

Post autor: jasiek88 » 17 kwietnia 2018, 13:32

Kalkulatory opon mają to do siebie że nie wszyscy potrafią dobrze je czytać. Dobrze zrobiony przelicznik opon z którego korzystam od czasu do czasu znajdziecie na blogu wulkanisty. Link to kalkulatora tutaj http://wulkanista.pl/kalkulator-opon/

Najważniejsze jest to żeby po pierwsze średnica felgi była taką dla jakiej szukamy zamiennika, po drugie trzeba pamiętać o tym że licznik prędkości i kilometrów może wskazywać lekko inne wartości.

A ty gościu z vindykatu wszędzie wrzucasz te linki nawet w wątku o suszarkach do włosów xD

jelonek22
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 26 stycznia 2017, 12:49

Re: Kalkulator opon

Post autor: jelonek22 » 9 stycznia 2019, 14:29

Na pewno w kwestii opon potrzebna będzie tez odpowiednia firma wulkanizacyjna.
Jak nie macie namiarów na kogoś sprawdzonego w Lublinie, to może wam się spodoba, któraś z tych firm http://autogratis.pl/uslugi/wymiana-opo ... e-typy-aut

ODPOWIEDZ