Co to jest BIK

Tu należy zamieszczać wszelkie posty o charakterze reklamowym lub ogłoszeniowym. Tematy umieszczone w tym dziale nie są wyświetlane na stronie głównej portalu.

Moderatorzy: paul_proteus, President

jonas
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 28
Rejestracja: 9 kwietnia 2018, 08:10

Co to jest BIK

Post autor: jonas » 29 października 2018, 14:10

BIK czyli w skrócie Bankowa Informacja Kredytowa to swoisty rejestr który gromadzi informacje na temat osób które kiedykolwiek korzystały z róznego rodzaju kredytów, leasingów i innych opcji pożyczania pieniędzy na procent. Banki więc wiedzą bardzo dobrze, kto pożczał i czy spłata zobowiązań była regularna, czy nie dochodziło do sytuacji w której pojawiły się jakięś problemy ze spłatą.
Jak w praktyce działa BIK, jakie dane są gromadzone w tej instytucji oraz czy można prosić o wykreślenie z owego rejestru - to wszystko można znaleźć tutaj pod linkiem: http://gorzowianin.com/wiadomosc/11034- ... s-bik.html

e-Rzecznik BIK
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 24 stycznia 2018, 10:34

Re: Co to jest BIK

Post autor: e-Rzecznik BIK » 30 października 2018, 11:48

BIK to Biuro Informacji Kredytowej. Wszystkie informacje na temat BIK można znaleźć na www.bik.pl. Polecamy również Poradnik BIK www.bik.pl/poradnik-bik gdzie opublikowaliśmy przydatne materiały na temat zdolności i wiarygodności kredytowej, przygotowania do wzięcia kredytu czy ochrony tożsamości.

ODPOWIEDZ