Dlaczego jasieski szpital odmowil pomocy doraznej pacjentce ?

O wszystkim, czyli o niczym...

Moderatorzy: paul_proteus, President

cuski
Weteran
Weteran

Re: Dlaczego jasieski szpital odmowil pomocy doraznej pacjentce ?

Post autor: cuski » 4 czerwca 2019, 05:14

Panie @luc_ponownie pisze pan:
No to jak się wchłania i nie jest niczym niezwykłym to chyba jasne,że nie zlecił badań.Chyba,że jednak czymś niezwykłym i niespotykanym wbrew temu co dr Niemiec twierdzi ten płyn jest - ale powtórzę: biegli sądowi zaopiniują prokuraturze,czy iść z tym do sądu czy nie.

Poraz kolejny ten lekarz zlekcewazyl plyn przesiekowy w jamie brzusznej. W przypadku G. Ryby bylo to samo... wykryto plyn miedzy petlami jelitowymi, a ten doktorzyna czekal przez kilka dni, pytam na co ? na to ze sie wchlonie, czy na to, ze ktos wreszcie przyniesie mu koperte ? Wiadomo jak jedna i druga historia skonczyla sie... lekarz nie moze obracac bembenkiem rewolweru i liczyc na to, ze w komorze nie bedzie ostrego naboju... dla mnie to jest ewidentne narazanie pacjenta na smierc lub powazny uszczerbek na zdrowiu i na to jest paragraf czyli art. 160 kk.

cuski
Weteran
Weteran

Post autor: cuski » 4 czerwca 2019, 17:58

Komentarze pod artykulem LEKARZ Z ZARZUTAMI sa przesiewane i redakcja portalu umieszcza tylko te poprawne politycznie.
Do redakcji:
Czytalem wasz regulamin i moje niezamieszczone komentarze nie lamia zasad regulaminu... dlaczego usuwacie moje wpisy ? Prawda w oczy kole ?

cuski
Weteran
Weteran

Post autor: cuski » 12 czerwca 2019, 20:31

cuski pisze:
3 czerwca 2019, 05:12
Starostwo Powiatowe w Jasle, ktore jest organem nadzorujaco-opinujacym rowniez milczy w tej sprawie i nie raczy nawet odpowiedziec na skarge rodziny. Czyzby na uklady nie bylo rady ? Mysle, ze kolejnym krokiem ze strony rodziny powinno byc zgloszenie tego przypadku do programu Panstwo w Panstwie.
WOW !!!
Trzy dni po powyzszym wpisie na tym forum, pan starosta jasielski w koncu odpowiedzial na skarge rodziny zmarlej Grazyny Ryby. Odpowiedz oczywiscie byla wymijajaca, bo przeciez nikt nie bedzie sral w gniazdo swoich kolegow tzn. Burbelki i Niemca. Jedyna pozytywna rzecza w pismie starosty Pawlusia jest to, ze jako jedyny z tej trojki amigos zdobyl sie na przeprosiny, reszta tekstu to byl zwykly belkot dla zachowania jakiejkolwiek twarzy.

A teraz pytanie ode mnie panie starosto, bo wiem, ze sledzi pan ten watek:

Nie moge zrozumiec, dlaczego Szymon Niemiec caly czas pelni funkcje ordynatora, pomimo wielu kontrowersji wokol jego osoby i nastepujacych okolicznoscii:
1. rok 2000 prawomocny wyrok w sprawie potrącenia rowerzysty i ucieczki (drastyczna niezgodnosc z zasadami etyki zawodowej)
2. rok 2013 dr Niemiec przyjmował pacjentów w prywatnej przychodni będąc w stanie nietrzeźwości (kolejna drastyczna niezgodnosc z zasadami etyki zawodowej)
3. rok biezacy, postawione dwa zarzuty przez Prokurature Regionalna w Rzeszowie w sprawie śmierci 32-letniej Joanny Paszynskiej z Jasła (jeden dotyczy nieumyślnego spowodowania śmierci, drugi zaś narażenia pacjentki na niebezpieczeństwo)
4. rok biezacy, sprawa Grażyna Ryby, ktora jest obecnie wyjaśniana przez prokuraturę.

Czy taki ktos wedlug pana powinien dalej byc ORDYNATOREM ?

cuski
Weteran
Weteran

Post autor: cuski » 13 czerwca 2019, 18:26

ALOHA Radni Powiatowi !
Wake up, wake up !
Czy nie czas obudzic sie ze snu zimowego ? Mamy juz prawie polowe czerwca.
Czy ktorys z Was wniosl jakis apel do starosty w sprawie rzetelnego badania skarg pacjentow na jasielski szpital ?
Czy ktorys z Was zwrócił uwagę na niepokojące sygnały docierające z jasielskiego szpitala ?
A moze sytuacja nie jest na tyle fatalna, aby ruszyc dupska w teren i posluchac co zwykli ludzie maja do powiedzenia ?

To nieprawda - zaraz ktos sie odezwie.
Odbieramy coraz więcej pozytywnych sygnałów od pacjentów - zawtoruje sztab Burbelki i Niemca.

Of course, of course...
Wystarczy poszperac w necie i poczytac co o jasielskim szpitalu pisza chocby ludzie na facebooku. Tutaj malutki przyklad: https://www.facebook.com/permalink.php? ... 1984400562

Czy nie niepokoja Was doniesienia prasowe lub telewizyjne na temat kontrowersyjnego lekarza ?
Te zdarzenia powinny być dla Was sygnałem i asumptem do działania. Takie sytuacje nie rodzą się z dnia na dzień, to jest wynik pewnych zaniechań.

Moze czas opracowac jakis projekt badania opinii pacjentow ?
Czy nie sadzicie, ze aby cokolwiek się zmieniło konieczna jest reakcja w momencie, gdy pojawia się problem ?

Nie może być tak, że po zdarzeniach z Joanna Paszynska i Grazyna Ryba pan Burbelka lub jego zastepca wyjda i powiedza, że procedury nie zostały złamane. Jeśli tak, to albo procedury są złe, albo należy je zmienić.

Pan Burbelka ze swoim kolesiem Niemcem chca budowac w szpitalu nowa jakosc, tyle ze ta jakos jak narazie polega na tym, ze psy szczekaja a karawana jedzie dalej. Panie Burbelka, nie wiem jakim pan jest ortopeda, bo nigdy nie mialem przyjemnosci, ale osmiele sie powiedziec, ze manager z pana mierny. Panie Burbelka prosze zapamietaj sobie pan to zdanie, ze dla każdej firmy, która buduje nową jakość opinia klienta jest czymś nieodzownym.

ODPOWIEDZ