Projekt taniego w budowie domu

Tu należy zamieszczać wszelkie posty o charakterze reklamowym lub ogłoszeniowym. Tematy umieszczone w tym dziale nie są wyświetlane na stronie głównej portalu.

Moderatorzy: paul_proteus, President

furman
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Projekt taniego w budowie domu

Post autor: furman » 13 września 2019, 11:10

Szukam obecnie projektu domu taniego w budowie. Jakieś sugestie?

Co sądzicie o zamówieniu projektu u projektanta?

janekj
Debiutant
Debiutant

Re: Projekt taniego w budowie domu

Post autor: janekj » 14 października 2019, 21:41

Teraz nie ma czegoś takiego jak tani. Materiały i usługi poszły strasznie w górę.
Np. pustak 24cm Solbet w styczniu 2018 kosztował 7,20zł za sztukę, z tego co mi wiadomo to był jakiś czas temu nawet po ponad 10zł ale teraz jest chyba w okolicach 9zł. W 2015 był po 5,5zł. Teraz przelicz sobie tą różnicę (około 2zł) x ilość sztuk. W moim przypadku było 2200 szt - dom parterowy 102m2.
Usługi: koszt zrobienia tynków cena umówiona w marcu 2019 - 27zł z materiałem, cena realizacji początkiem września 2019 - 29zł bez możliwości negocjacji.
Jeśli nie jesteś w stanie zrobić sam fundamentów (nie licząc koparki), wymurować ścian, strop, zrobić okablowanie, położyć płytki i panele to nie licz że dom wyjdzie tanio. Z dachem też jest różnie. W moim przypadku miałem ceny od 9 do 14,5 tys za cały dach z położeniem blachy, ale miałem pewnego pana, który zrobił mi to za 3,5 tyś. Usługi i materiał idą cały czas w górę - jest na to teraz popyt.

ODPOWIEDZ