Aparat na zęby dla dziecka.

O wszystkim, czyli o niczym...
Awatar użytkownika
monisia4you
Guru
Guru
Posty: 188
Rejestracja: 17 listopada 2011, 12:10

Aparat na zęby dla dziecka.

Post autor: monisia4you »

Jak w temacie, gdzie w Jaśle można zrobić aparat na zęby?
Jakie są ceny?
Czas oczekiwania , czy da się to zrobić na NFZ (czy warto)
Moja córka ma 9 lat i zaczynają się jej wykrzywiać.
Jeśli ktoś może się podzielić swoimi doświadczeniami to z góry dziękuję.
Student12
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 14 grudnia 2017, 21:18

Re: Aparat na zęby dla dziecka.

Post autor: Student12 »

Skoro ma 9 lat, to myślę, że warto zacząć od ruchomego aparatu, jeżeli będzie go nosić regularnie, to efekty też powinny być . No i za darmo. Czas oczekiwania był długi na NFZ, ale to było jakieś 15 lat temu :D prywatnie to koszt rzędu kilku stówek. Ale mogę wypowiedzieć się na temat aparatu stałego, samo założenie aparatu góra i dół 3000 zł. Wizyty po 100 zł, po ściągnięciu aparatu nakładka na zęby 300 zł,którą pewnie do końca życia trzeba nosić, żeby nie daj boże nie skrzywiły sie z powrotem( a często się zdarza). łącznie wychodzi jakieś 5000 zl, w zależności od tego ile będzie trwało leczenie.Na NFZ podobno wizyty są tylko darmowe, ale trzeba się wybrać i zapytać ortodonty. Moim zdaniem najlepiej jednak spróbować z ruchomym aparatem, nic nie zaszkodzi a można uniknąć dość sporych kosztów. Jeśli chodzi o zrobienie aparatu, w Jaśle jest kilku ortodontów do wyboru, ja akurat byłam w ortho clinic, ale dużo moich znajomych jeździło do Krosna i byli zadowoleni.
Awatar użytkownika
KarmelowaP
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 17 września 2019, 09:42

Re: Aparat na zęby dla dziecka.

Post autor: KarmelowaP »

Na NFZ są bardzo długie terminy. Niecierpliwym polecam znalezienie prywatnego specjalisty. Warto też przemyśleć sprawę razem z dzieckiem, nie wszystkie chcą nosić aparat, a prywatnie można się tym zająć w każdym wieku. Lepiej, żeby aparat za kilka stówek nie kurzył się w szafce ;)
rolkarol
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 24 września 2019, 15:58

Re: Aparat na zęby dla dziecka.

Post autor: rolkarol »

Warto zainwestować dla dziecka, żeby miał w przyszłości proste zęby
greta25
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 60
Rejestracja: 4 kwietnia 2012, 16:42

Re: Aparat na zęby dla dziecka.

Post autor: greta25 »

W Polsce drogo ,na Słowacji taniej i za wizyty kontrolne się nie płaci tak jak u Nas.
22klEkoWski
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 6 października 2019, 18:24

Re: Aparat na zęby dla dziecka.

Post autor: 22klEkoWski »

Takie aparaty na pewno nie są tanie.
martiiik
Obyty
Obyty
Posty: 57
Rejestracja: 4 czerwca 2013, 15:20

Re: Aparat na zęby dla dziecka.

Post autor: martiiik »

Moja córka też ma 9 lat. Dwa lata temu wybrałam się do dr. Kik- dwójki u góry zachodzą na jedynki i u dołu też ścisk- pani doktor stwierdziła że to norma i jeszcze ma czas na aparat :krzeslem: . Pojechałam do dr. Haliny Nowak do Krosna na prywatną wizytę- aparat chciała zrobić po tygodniu. Jednak koszt ok. 600zł.Zarejestrowałam córkę do dr. Nowak na NFZ czekałam pół roku na drugiej wizycie wycisk po miesiącu córka już miała aparat. Więc co lekarz to inna opinia
ODPOWIEDZ