Decyduj o olimpijskiej przyszlosci RUGBY 7

Oficjalne forum Jasielskiej Drużyny Rugby

Moderator: paul_proteus

BUDZIA
Guru
Guru
Posty: 130
Rejestracja: 6 lipca 2006, 20:52
Lokalizacja: Jasło/Krak.

Decyduj o olimpijskiej przyszlosci RUGBY 7

Post autor: BUDZIA » 5 października 2009, 12:39

---5 października 2009---
W piątek, 9 października MKOl. przeprowadzi głosowanie, które zdecyduje o olimpijskiej przyszłości rugby 7. Jak pokazało podobne, przeprowadzone w miniony piątek głosowanie w sprawie wyboru gospodarza letnich igrzysk w roku 2016 decyzje tego gremium są trudne do przewidzenia (faworyt dziennikarzy, wspierana przez prezydenta Obamę i słynnego Michaela Jordana kandydatura Chicago odpadła już w I rundzie). Dlatego International Rugby Board raz jeszcze apeluje o wsparcie dla inicjatywy wprowadzenia siódemek do programu odbywających się w Rio de Janeiro igrzysk w roku 2016.

Swoje wsparcie można wyrazić na stronie www.insidethegames.biz (w prawej części strony), a wyniki tego głosowania zostaną przedstawione 106 delegatom zgromadzonym w Kopenhadze w przeddzień głosowania, kiedy też dojdzie do finałowej prezentacji IRB.


Ponadto IRB zapowiedziała swe wsparcie dla federacji dotkniętych ostatnio atakiem tsunami, w wyniku którego zginęło 129 osób, a zniszczonych zostało tysiące domów. Poszkodowane kraje, Samoa, Amerykańskie Samoa i Tonga - posiadające wieloletnie tradycje rugby - mogą liczyć na pomoc innych krajów. Już teraz federacje: walijska i francuska zadeklarowały przekazanie zysków z listopadowych gier kontrolnych z Samoa dla swoich rywali, a przygotowywane są kolejne akcje wspierające poszkodowanych.
Szef IRB Bernard Lapasset wyraził głęboką sympatię i gotowość pomocy dla poszkodowanych w wyniku tsunami mieszkańców Wysp Pacyfiku i Indonezji. Jednocześnie zapewnił, że zgodnie z wieloletnią tradycją i panująca w rugby szczególną przyjaźnią nie zostaną pozostawieni sami, mogąc liczyć na pomoc innych krajów...

/foto: http://www.planetrugby.com/

Awatar użytkownika
buła
VIP
VIP
Posty: 659
Rejestracja: 14 maja 2009, 07:32

Re: Decyduj o olimpijskiej przyszlosci RUGBY 7

Post autor: buła » 6 października 2009, 12:47

oddałem swój głos na rugby i chyba nie ma obawy że nie wygra. ma kolosalną wręcz przewagę nad pozostałymi dyscyplinami ( 80,9% wszystkich głosów)

Awatar użytkownika
sieno
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 452
Rejestracja: 26 sierpnia 2007, 19:37
Lokalizacja: Jasełko
Kontakt:

Re: Decyduj o olimpijskiej przyszlosci RUGBY 7

Post autor: sieno » 9 października 2009, 18:24

No i stało się.
Rugby 7 i golf będą nowymi dyscyplinami olimpijskimi od 2016r.
Golf został zatwierdzony stosunkiem 63 do 27 głosów, a rugby 81 do 8.

Zablokowany