Bieganie czas zacząć

wszystkie inne sporty

Moderator: paul_proteus

rjarek
VIP
VIP

Re: Bieganie czas zacząć

Post autor: rjarek » 28 maja 2012, 12:11

Podaj namiary(link) gdzie można się zapisywać na ten bieg w Niepołomicach.

marynia76
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się

Post autor: marynia76 » 28 maja 2012, 13:58

Link http://www.online.datasport.com.pl/zapi ... zawody=488
A na stronie www.maratonypolskie.pl są wszystkie większe biegi z całej polski. Można podglądać i czasem sie gdzieś wybrać!
W tamtym roku w Niepołomicach były bardzo ładne medale dla wszystkich którzy ukończyli bieg :)

witus
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: witus » 1 czerwca 2012, 09:33

znalazłem ciekawą stronę o trenowaniu biegania, wrzucam link, a nóż kogoś zainteresuje http://trenujmadrze.pl/trening-a-puls

Maciej Banasiewicz
Debiutant
Debiutant

Post autor: Maciej Banasiewicz » 8 czerwca 2012, 21:07

Witam serdecznie wszystkich biegających.

Zapraszam do zapoznania się z suplementem diety Stavin® , który pomoże Państwu zadbać o dobrą kondycję stawów, które podczas biegu ciężko pracują i ciągle narażane są na kontuzje czy urazy.
Stavin® Syrop zawiera 3 kluczowe składniki : siarczan glukozaminy, siarczan chondroityny i kwas hialuronowy. Ponadto preparat zawiera dawkę witaminy C. Dzięki swej unikalnej postaci, preparat jest łatwy do przełknięcia i szybko się wchłania.

Z chęcią rozwinę swoją wypowiedź, odpowiadając na Państwa pytania.

Pozdrawiam, Maciej Banasiewicz

Awatar użytkownika
oth
VIP
VIP

Post autor: oth » 8 czerwca 2012, 22:07

Kluczowe siarczany to ja przyjmuję w formie taniego wina. A witamina C jest w jabłkach za płotem. Chętnie rozwinę swoją wypowiedz, odpowiadając na Pana pytania.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP

Post autor: dragoness » 9 czerwca 2012, 10:18

marynia76
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się

Post autor: marynia76 » 9 czerwca 2012, 10:52

Jeszcze przyjdzie czas na bieg rzeźnika :) Zdjęcia fajne!
A co do lekarstw - "do apteki idź po zdrowie" :) - to tutaj zebrani chyba po to biegają żeby czuć sie lepiej a nie po to żeby karmić sie kolejnymi suplementami diety na wszystko!

Pauliś22
Debiutant
Debiutant

Post autor: Pauliś22 » 13 czerwca 2012, 10:50

Hej, mam jeszcze takie pytanko odnośnie pulsometrów. Mam już za sobą sporo treningów, wszystko idzie fajnie i coraz lepiej się czuję (kondycja i figura). Czy w związku z pewnością co do regularnego biegania warto się już rozejrzeć za pulsometrem? Bo z tego co wyczytała na www.trenujmadrze.pl jest to ważny aspekt treningu. Nie wiem tylko czy jest sens inwestować w taki sprzęt... Znaczy sens pewnie jest, ale czy mimo wszystko taki laik jak ja powinien to zrobić? Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
obiektywnyObserwator
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: obiektywnyObserwator » 13 czerwca 2012, 11:01

Wszystko zależy od Ciebie, skoro biegasz i widzisz efekty to robisz to zapewne dobrze.
Więc czy jest sens niepotrzebnie wydawać kasę skoro kondycja i figura coraz lepsza?
Ja nie odczuwam potrzeby kupowania tego. Może kiedyś, jako taki gadżet do zabrania
ze sobą od czasu do czasu.

zuzka36987
Debiutant
Debiutant

Post autor: zuzka36987 » 13 czerwca 2012, 17:32

ja zaczynałam od krótkich dystansów. Powoli ale systematycznie. Taki gadżet jak pulsometr jest przydatny- ja zainwestowałam w pulsometr timexa i nie żałuję.

valdii81
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się

Post autor: valdii81 » 13 czerwca 2012, 22:40

Także polecam pulsometr do biegania.

matrix
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: matrix » 14 czerwca 2012, 11:07

Bikila Abebe jako pierwszy zdobył dwukrotnie złoty medal olimpijski w maratonie. Podczas olimpiady w Rzymie 1960 biegł boso. W Tokio 1964 wygrał bieg sześć tygodni po operacji wycięcia wyrostka robaczkowego. Możecie mi wierzyć, że o pulsometrach w tamtych czasach nikt nie słyszał. Owszem ja też początkowo mieżyłem sobie puls "ręcznie" jednak po krótkim czasie stała się ta czynność zbędna. Musicie zadać sobie pytanie rekreacja czy wyczyn ?

Hejowiec
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: Hejowiec » 14 czerwca 2012, 11:23

Pulsometr to wcale nie jest taki zbędny gadżet. Ja zacząłem robić postępy dopiero jak zacząłem monitorować tętno. Wcześniej biegałem po prostu za szybko - dzięki pulsometrowi mogłem utrzymywać odpowiednie tempo biegu i nagle okazało się że 10 km to wielkie nic... Największym problemem początkujących biegaczy jest zbyt szybkie bieganie. Do mojego debiutu maratońskiego przygotowywałem się już bez pulsometru ale na początek to (przynajmniej dla mnie) to przydatna rzecz i zamierzam w przyszłości kupić dobry zegarek biegowy z pulsometrem.

osel
Debiutant
Debiutant

Post autor: osel » 15 czerwca 2012, 00:53

Zgadzam się z przedmówcą. Monitorowanie tętna jest bardzo ważne, bo dzięki wiedzy na ten temat można poprawić swój trening. Efekty będą lepsze i co najważniejsze jesteśmy w stanie monitorować postępy. Sam biegam od jakiegoś czasu tylko i wyłącznie z pulsometrem i szczerze nie chciałbym biegać bez niego.

Awatar użytkownika
obiektywnyObserwator
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: obiektywnyObserwator » 15 czerwca 2012, 10:08

Biegam już od dłuższego czasu, schudłem bardzo dużo. Przyczyniła się do tego zmiana diety,
jakieś pompki, brzuszki, podciągania i właśnie bieganie. Efekty są, sadło spadło, wydolność
większa, samopoczucie lepsze, lepszy sen itp. itd. bardzo dużo plusów. Robiłem to bez pulsometru
i dalej to robię bez niego. Tak jak napisał matrix albo rekreacja (czyli to co jest w moim wypadku),
albo wyczyn czyli coś mi jest całkowicie obce bo nie robię tego dla wyników, czasów, kilometrów ale
dla siebie i w tym przypadku do niczego mi pulsometr nie potrzebny.
Gdybym śmigał na zwiększanie dystansu, polepszenie czasów biegania to może bym się i skusił
a tak nie ma co niepotrzebnie hajsu wydawać. A dystans o półtora kilometra i tak zwiększam co
miesiąc. No i doszedłem teraz do 10km za jednym razem, trzy razy w tygodniu.
Więc jest sens kupować pulsometr? Tak jak teraz biegam, chce biegać już cały czas.

ODPOWIEDZ