Bieganie czas zacząć

wszystkie inne sporty

Moderator: paul_proteus

rjarek
VIP
VIP

Re: Bieganie czas zacząć

Post autor: rjarek » 26 czerwca 2012, 14:56

Daj linka czy zdjęcie jak wyglądają takie buty.

marynia76
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się

Post autor: marynia76 » 26 czerwca 2012, 15:40

Jak bywam na różnych biegach - maratonach, półmaratonach to często spotykam takiego gościa co nazywa sam siebie "bosy biegacz". W tym roku już przebiegł kilka maratonów i różnych innych krótszych biegów. Wszystkie na boso- a np. jak był Silesia Maraton to był straszny upał i nie wiem jak wytrzymał ten gorący asfalt :)
Ale widziałam też biegaczy w butach które nazywają się bosa noga albo stopa. wyglądają ciekawie- jak stopa:) Zalet podobno wiele:)
JAk ktoś ma ochotę to przypomniam bo już o tym pisałam tutaj- w najbliższą sobotę bieg w Niepołomicach "w pogoni za żubrem "
8 lub 15 km. Zamawiam taką pogodę jak dziś !
A tu link z bosą stopą :) http://www.polskieradio.pl/9/306/Artyku ... osej-stopy

kriker
Debiutant
Debiutant

Post autor: kriker » 27 czerwca 2012, 09:34

rjarek pisze:Daj linka czy zdjęcie jak wyglądają takie buty.
http://www.forum.parkour.sosnowiec.pl/i ... ?topic=4.0
np. Kalenji Ekiden 50 (cena od 60-90zł)
http://www.decathlon.com.pl/PL/ekiden-50-199918271/

A z nowych reeboków do biegania to (wszystkie w cenie do 150zł, ale polecam najpierw sprawdzić w sklepie stacjonarnym, bo najważniejsze żeby leżały dobrze na nodze):
REEBOK NEGOTIATOR
http://allegro.pl/reebok-negotiator-v50 ... 36263.html
lub
REEBOK TELECAST
http://allegro.pl/reebok-telecast-r-40- ... 60546.html
Reebok Buty Męskie Speed Step IV
http://allegro.pl/reebok-buty-meskie-sp ... 70842.html
Reebok Buty Męskie Cruiseon
http://allegro.pl/reebok-buty-meskie-cr ... 50198.html
a z tych starszych to preferuje wyższe - do basketball (ale chodzi o lepsze trzymanie kostki - bo mało gram w kosza ;p )
np. REEBOK STOP AND DISH IV
http://allegro.pl/reebok-stop-and-dish- ... 92232.html

Naprawdę warto szukać, bo z dobrej firmy można trafić na przystępną cenę i nie wydawać majątku na lans.

zuzka36987
Debiutant
Debiutant

Post autor: zuzka36987 » 27 czerwca 2012, 11:33

Boso to się nie zdecyduje biegać :) Pan Cejrowski powinien wziąć udział w tym biegu boso.
Ja przeważnie kupuje buty na allegro, tylko trzeba sprawdzić ceny na wszystkich aukcjach bo czasami można sporo przepłacić.

osel
Debiutant
Debiutant

Post autor: osel » 29 czerwca 2012, 16:44

zuzka36987 pisze:Dobre buty do biegania to podstawa. Ja używam butów Nike. Jakoś mi tak pod pasowały:)
Jaki model pulsometru Timex posiadasz?
Nike też robi świetne buty, ale mnie osobiście denerwuje ich marketing i wygórowana cena... Co do pulsometru od ponad pół roku biegam z tym zegarkiem - http://trenujmadrze.pl/produkt/ironman- ... ainer-pro- .
Pewno ktoś zapyta dlaczego ten model? Muszę powiedzieć, że bardzo przypasował mi układ zapięcia tego zegarka. Jest przesunięty w osi dzięki czemu można sczytywać dane z zegarka podczas biegu bez obracania ręki. Na początku nie mogłem się przyzwyczaić, ale z czasem doceniłem zalety tego rozwiązania. Dodatkowo zegarek posiada dedykowana opaskę która jest elastyczna co jest niesamowicie wygodne. Jak mierzyłem opaski konkurencyjnych pulsometrów wszystkie miały sztywną 'konstrukcje' co nie było zbyt komfortowe. No i ostatnia zaleta która mnie przekonała to funkcja interwałów. Można sobie zaprogramować zegarek aby przypominał o zmianie tępa - bardzo często korzystam z tej funkcji :)

Mieszko_1985
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: Mieszko_1985 » 29 czerwca 2012, 17:20

z całym szacunkiem, ale jak dla was podstawą do biegania jest zwymyślane obuwie to mylicie bieganie z golfem lub tenisem

Hejowiec
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: Hejowiec » 29 czerwca 2012, 22:35

Tu nie chodzi o zwymyślane obuwie z linków (to jest już bajer, uzupełnienie do zwykłego obuwia), tylko o normalne, podstawowe buty dla biegacza.

Bez urazy, ale jak słyszę o trampkach za 60 zl, to od razu przypomina mi się jak sam zaczynałem. Przez niewłaściwe obuwie (sportowe, ale bez jakiejkolwiek amortyzacji) wydałem na leczenie kilka stów. Myślałem już, że bieganie to nie dla mnie, ale po zakupie butów biegowych problem zniknął. Miałem szczęście, że trafiłem do lekarza, który sam trochę biega - zadał mi 3 pytania: ile biegam, po jakiej nawierzchni i w jakich butach.

Jeszcze raz: jeśli ktoś biega 1-2 / tydzień, tylko po wałach, to mogą być trampki. Jeśli zaczyna się 30-40-50 km i więcej tygodniowo (to oznacza już asfalt!), to bez odpowiednich butów skończy się u ortopedy.

kasiuńcia
Przyjaciel
Przyjaciel

Post autor: kasiuńcia » 30 czerwca 2012, 16:52

A ja od dziś postanowiłam zacząć biegać. Powracam do tej formy aktywności fizycznej po dwóch latach. Wcześniej całkowita amatorszczyzna, niedaleko domu, teraz atakuję wały :)
W zasadzie nie dla zrzucenia zbędnych kilogramów, ale dla odstresowania się i powrócenia do formy. Szukam jakiś dobrych butów -wybieram się do naszej galerii, ale coś czuję, że mogę się w firmowym sklepie lekko rozczarować. Nie zamierzam kupować czegoś dla profesjonalistów, ale dobre buty dla pań do biegania powinny być?

rjarek
VIP
VIP

Post autor: rjarek » 1 lipca 2012, 23:17

Dobry pomysł, czym więcej ludzi na wałach i nie tylko biegających tym lepiej.

valdii81
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się

Post autor: valdii81 » 1 lipca 2012, 23:25

dokladnie im wiecej tym lepiej...

Awatar użytkownika
bob4
Guru
Guru

Post autor: bob4 » 2 lipca 2012, 22:06

kasiuńcia pisze:A ja od dziś postanowiłam zacząć biegać. Powracam do tej formy aktywności fizycznej po dwóch latach. Wcześniej całkowita amatorszczyzna, niedaleko domu, teraz atakuję wały :)
W zasadzie nie dla zrzucenia zbędnych kilogramów, ale dla odstresowania się i powrócenia do formy. Szukam jakiś dobrych butów -wybieram się do naszej galerii, ale coś czuję, że mogę się w firmowym sklepie lekko rozczarować. Nie zamierzam kupować czegoś dla profesjonalistów, ale dobre buty dla pań do biegania powinny być?

Proponuję ci: SklepBiegacz.pl, zakupiłem ostatnio buty Duramo 4 TR Adidasa, rewelacja. W jaśle szukałem i nic ciekawego, a jeśli już było to cena kosmos.
Nawiasem, to od dzisiaj w Lidlu też w sprzedaży "sprzęt" do biegania, zakupiłem spodenki i koszulkę całkiem całkiem, ale człowieków to przed otwarciem drzwi o 8 rano te ze 20 głów i każdy pobiegł właśnie do tego stoiska, a tam buty do biegania za bodajże 65 zł i z tego co zauważyłem to były całkiem zacne, w sensie wykonanie (wkładki amor i inne bajery)

marynia76
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się

Post autor: marynia76 » 2 lipca 2012, 23:05

No na gazetce też widziałam jakiś pulsometr. Może nie jakiś wypas ale dla początkujących..... w cenie chyba 59zł.

Awatar użytkownika
non serviam
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: non serviam » 3 lipca 2012, 09:16

Ja mam ten pulsometr z lidla i działa za ta kasę jest ok

osel
Debiutant
Debiutant

Post autor: osel » 10 lipca 2012, 18:42

Z takim podejściem to można nawet pić te tanie napoje z biedronki, ale jak już przeczytasz skład to zaczynasz się zastanawiać czy to preparat do mycia okien czy napój gazowany o smaku pomarańczowym. Takie produkty często są produkowane z kiepskich materiałów które mogą wywoływać uczulenia. Ja osobiście wole zaufać kompetentnym firmom i będę pewien, że to co noszę spełnia swoje zadane. Jest taka zasada - "Jeżeli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego", i tak można krótko skomentować założenia dzisiejszych pseudo supermarketów.

kasiuńcia
Przyjaciel
Przyjaciel

Post autor: kasiuńcia » 10 lipca 2012, 19:50

Osobiście nie mam nic do produktów z Lidla, akurat są to rzeczy często niemieckie i takie same sprzedawane są w pozostałych Lidlach na zachodzie ( Austria, Niemcy) więc uwierzcie, że to nie najgorsza jakość. W gazetce widziałam buty i wydawały się fajne. Myślę, ze dla początkującego w sam raz.
Po co kupować drogie buty i strój, jeśli np okaże się za tydzień, że jednak bieganie nie jest dla nas, lub z jakiś przyczyn nie możemy trenować.
Ja jednak zainwestowałam w buty Nike Air - najnowszą kolekcję. W Galerii. Super lekkie, sprzedawca mi polecił. Były to właściwie jedyne buty do biegania, drugie które mi się podobały były typowo halowe. Biega się w nich wyśmienicie, a poza tym są dość ładne więc przydadzą się też w "codziennym życiu" :)

I teraz właśnie przydałby mi się Lidl i spodenki do biegania... :(

ODPOWIEDZ