PiS - rządy i opozycja

O wszystkim, czyli o niczym...

Moderatorzy: paul_proteus, President

Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness » 25 stycznia 2019, 19:07

To nie była "zabawna pomyłka" Dragoness. Patrząc na całokształt w wykonaniu Panów Szczur tego nie można traktować tylko jak "krytyki" czy "zabawnych pomyłek".
Pomijając prymitywizm w postaci przekręcania nazwiska, to była jedynie pomyłka wynikająca z nieuporządkowanej wiedzy. Mógł przypomnieć na przykład wbijanie na pal, czy obcinanie prawej ręki i lewej nogi chłopcom powyżej lat 10 na ukraińskich wsiach.
za mówienie na cały świat "Polskość to nienormalność"
To akurat napisał Tusk w szerszym kontekście, no ale kto by tam czytał, nie?
filmy typu Ida czy Pokłosie (w którym młodszy Szczur grał) i ich finansowanie przez Polskę
Rozumiem, że odsądza pan od czci i wiary wszystkich, którzy grają np. hitlerowców.
z Powstańców kpić (czy tak samo z obrońców Głogowa) w "dowcipach"
gdzie pan tu widzi dowcip? w czyim wydaniu?

Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP

Post autor: grzeh » 25 stycznia 2019, 19:47

Dr Stanisław Krajski o Masonerii w Gdańsku?
https://www.youtube.com/watch?v=vY9O2twWtys

ciekawe info, też o okolicznościach zabójstwa

człowiek z lasu
VIP
VIP

Post autor: człowiek z lasu » 25 stycznia 2019, 19:53

dragoness pisze:
To nie była "zabawna pomyłka" Dragoness. Patrząc na całokształt w wykonaniu Panów Szczur tego nie można traktować tylko jak "krytyki" czy "zabawnych pomyłek".
Pomijając prymitywizm w postaci przekręcania nazwiska, to była jedynie pomyłka wynikająca z nieuporządkowanej wiedzy. Mógł przypomnieć na przykład wbijanie na pal, czy obcinanie prawej ręki i lewej nogi chłopcom powyżej lat 10 na ukraińskich wsiach.
za mówienie na cały świat "Polskość to nienormalność"

I za to właśnie go kochamy. Za brak uporządkowanej wiedzy i ferowanie osądów w oparciu o ten brak. Za akcję "nie idę do TVP" kocha go najbardziej PO, ponieważ lepszego sposobu na zniknięcie sprzed oczu wyborców nie można było wymyślić.

Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP

Post autor: dragoness » 25 stycznia 2019, 20:10

Zniknięcie sprzed oczu wyznawców, chciał pan napisać.

człowiek z lasu
VIP
VIP

Post autor: człowiek z lasu » 25 stycznia 2019, 20:23

dragoness pisze:Zniknięcie sprzed oczu wyznawców, chciał pan napisać.
Cieszę się, że udzielił się Pani język miłości atakujący na wszystkich flankach. Niech będzie. PO zniknie sprzed oxzu wyznawców w wyniku serdecznego opuszczenia progów TVP. #séparationcordiale

Łyssy
VIP
VIP

Post autor: Łyssy » 25 stycznia 2019, 20:49

Wyznawcy PO nie oglądają TVP..... :niepewny:

człowiek z lasu
VIP
VIP

Post autor: człowiek z lasu » 25 stycznia 2019, 21:04

Łyssy pisze:Wyznawcy PO nie oglądają TVP..... :niepewny:
Dokļadnie. Uczą się historii od mediewisty Stuhra, nie marnując czasu przed tv...

żbik
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: żbik » 25 stycznia 2019, 22:42

Maćka Stuhra znałem osobiście jeszcze z lat szczenięcuch. Dosyć słabe jest pejoratywne przekręcanie jego nazwiska. No chyba, że taka osoba nie ma nic przeciwko nazywania jej "buc_ponownie".

Jeśli chodzi o ten cały patriotyzm, to jest on w polsce tak nadęty, że staje się wręcz groteskowy. Nie wiem jak jest w innych krajach, ale wisi mi to, nie mieszkam w innych krajach. Patriotyzm to kakaś tam postawa, pożądana przez rządzących, bo zapewnia im bezinteresowne wsparcie ludu, a nawet oddawanie życia za stołek osoby na wysokim stanowisku. Oboektywnie rzecz biorąc dla gospodarstwa rodzinnego nie ma znaczenia, po której stronie granicy się znajduje. Choć w zasadzie ma, bo w różnych krajach jest różna gospodarka, różne prawo i tylko wpajanie od maleńkości patriotyzmu powstrzymuje ludzi od masowych ruchów separatystycznych.
Ja iważam, że na miłość trzeba sobie zasłużyć. Nie znajduję niczego szczególnego, co zrobiło dla mnie państwo polskie, a wręcz porównując prawo innych krajów, uważam, że gdzie indziej byłbym bardziej szanowany. Czemu mam więc darzyć Polskę jakimś szczególnym uczuciem? Bohaterowie, wynalazcy, artyści - są w każdym kraju, nie jest to więc żaden argument. Gdyby w wyniku innych zdarzeń historycznych bylibyśmy państwem czeskim, to ci sami tutejsi patrioci krzuczeliby o wielkich Czechach od morza do morza.
Człowiek jest tym, co sobą reprezentuje. Potrzeba utożsamiania się z jakimiś grupami ludzi jest powszechna, zakładam więc, że powstała na drodze ewolucyjnej. Robienie jednak z niej jakiejś wartości nadrzędnej uważam za śmieszne. Patriotyzm oparty o machanie polską flagą i wykrzykiwaniu nienawistnych słów wobec innych mieszkańców Polski, to jest jakaś tragifarsa. Problem w tym, że owi patroci nie potrafią zaakceptować faktu, że Polacy mają różne poglądy, preferencje i zwyczaje.

Najbardziej jednak śmieszy mnie, kiedy prawacy cieszą się, że w innych krajach narastają nastroje narodowe. Potem się oburzają, gdy taki prawak z Niemiec ma w pogardzie Polaka. Bo to nie lewak niemiecki tak będzie si€ zachowywał, ten jeszcze potępi swojego rodaka prawaka. Największym zagrożeniem jest narastające prawactwo w innych krajach, nie lewactwo. Śmiech mnie bierze, jak łyse osiłki ruszają z pięściami na homosiów w tęczowym wdzianku. No ordery za bohaterstwo, męstwo i odwagę im się mależą, co byśmy bez nich zrobili :rotfl:

Moja opinia jest taka, że owi egzaltowani patrioci to dwie grupy - jedna to taka, która na tym haśle zbija grubą kasę, druga, głupsza, która tym pierwszym zapewnia stały dopływ gotówki.
Mam głęboko w zadzie patriotyzm. Pomagam ludziom, którym mogę pomóc i na ile jestem w stanie to robić. Oddałem kilkadziesiąt litrów krwi potrzebującym. Organizowałem akcje sprzątania śmieci z terenów publicznych. Dawałem darmowe korepetycje ubogim dzieciom. Nic wielkiego i nie czuję się przrz to patriotą. Może jakbym zaczął nosoć koszulki z orłem i palił kukły żydów, to bym na to miano zasłużył. Ale chyba aż tak bardzo mi nie zależy.

luc_ponownie
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: luc_ponownie » 25 stycznia 2019, 23:18

żbik pisze:Nie znajduję niczego szczególnego, co zrobiło dla mnie państwo polskie
Nasz kraj - lecz nie nasze państwo niestety.Od 1939...
Czemu mam więc darzyć Polskę jakimś szczególnym uczuciem?
Bo to również twój dom głupcze. I dlatego,że zagraniczni nacjonaliści wypomną ci na każdym kroku że nie jesteś u siebie. Oczywiście możesz sobie i nas...ć na srodku własnego domu - ale potem ty i inni ludzie muszą żyć z tym ka-łem i jego smrodem. Dotarło,czy masz jednocyfrowe IQ ?
wręcz porównując prawo innych krajów, uważam, że gdzie indziej byłbym bardziej szanowany
Nie wiem jak jest w innych krajach, ale wisi mi to, nie mieszkam w innych krajach.
:P :kwasny:
To spróbuj.Ktoś cię trzyma ? To nie PRL że partia trzyma łapę na paszportach.Nieco ponad stówa i zaniesienie kilku fotek + miesiąc czekania i w drogę "obywatelu świata".Niestety wiedza praktyczna którą osobiście nabyłem raczej sugeruje,że w innym kraju zawsze jesteś tym obcym. Niestety.

człowiek z lasu
VIP
VIP

Post autor: człowiek z lasu » 25 stycznia 2019, 23:37

Każdy kraj ma swoje plusy i minusy, ale w żadnym kraju nie są szanowani ludzie, którzy szukają tylko minusów, w dodatku w oparciu o wypielęgnowany brak wiedzy. Oczywiście, że są oni używani do walki politycznej, w której to walce, by się liczyć trzeba wiedzę posiadać lub uczepić się kogoś inteligentnego. Polacy jednak mają już chyba dość pedagogiki i retoryki wstydu.

żbik
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: żbik » 26 stycznia 2019, 01:51

Luc, odniosłeś się do wyrwanych z kontekstu pojedyńczych zdań, co jest idiotyczne. Nie jestem obywatelem świata, czuję się związany z miejscem tutejszym, w którym mieszkam. To, że leży w granicach organizmu politycznego jakim jest Polska nie zmienia mojego stosunku do moich okolic. Czy myślisz, że dla takiego żbika w lesie ma znaczenie w jakim kraju się znajduje? Na poziomie symboli żadnego, ale już prawo o ochronie przyrody ma dla niego decydujące.
Za granicą mieszkałem kilka lat, nigdy nie dostałem od nikogo sygnału, że mam się wynosić - co z kolei ty sugerujesz.
Na koniec nazywasz mnie głupcem, sugerujesz jednocyfrowe IQ i mówisz o jakimś sraniu. Nie wiem jak to się ma do mojej wypowiedzi, ale chyba nie przeczytałeś jej w całości, albo nie zrozumiałeś.

Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP

Post autor: dragoness » 26 stycznia 2019, 11:52

człowiek z lasu pisze:
Łyssy pisze:Wyznawcy PO nie oglądają TVP..... :niepewny:
Dokļadnie. Uczą się historii od mediewisty Stuhra, nie marnując czasu przed tv...
Podobnie jak wyznawcy PiSu uczą się miłości bliźniego od pana Kaczyńskiego, Pani Pawłowicz i pana Rydzyka.
Pomagam ludziom, którym mogę pomóc i na ile jestem w stanie to robić. Oddałem kilkadziesiąt litrów krwi potrzebującym. Organizowałem akcje sprzątania śmieci z terenów publicznych. Dawałem darmowe korepetycje ubogim dzieciom. Nic wielkiego i nie czuję się przrz to patriotą.
No cóż, właśnie nim jesteś, na to wychodzi.

luc_ponownie
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: luc_ponownie » 26 stycznia 2019, 19:07

To, że leży w granicach organizmu politycznego jakim jest Polska nie zmienia mojego stosunku do moich okolic
Wyzywam cię od głupków choćby dlatego,że dla ciebie Polska to tylko "organizm polityczny".Otóż "organizm polityczny" - przynajmniej w znaczeniu "państwo" i jego "organa" to darzę taką miłością,że z tej miłości mógłbym utopić je w łyżce wody. Pisałem - nasz KRAJ nie nasze państwo. Otóż naród to nie tyle państwo co ogólnie ludzie którzy w nim żyją i ich przodkowie.
Czy myślisz, że dla takiego żbika w lesie ma znaczenie w jakim kraju się znajduje?
Nie,ale to wciąż jego las i jeśli ktoś czepia się lasów na terenie całego kraju - to siłą rzeczy i jego lasu.
czuję się związany z miejscem tutejszym, w którym mieszkam
To ciekawe dlaczego akceptujesz najwyraźniej obsobaczanie i opluwanie miejsca w którym mieszkasz i twoich sąsiadów oraz ciebie i twojej rodziny. Bo do tego się sprowadza "pedagogika wstydu" wobec Polaków.
Nie rozumiem również dlaczego akceptujesz wypłacanie odszkodowań żydom z płaconych przez ciebie podatków - przecież ty nie okradłeś żadnego żyda nieprawdaż ? (zresztą dostali odszkodowania od winnych, to miało być uregulowane itd)

Jeśli jakiś Szczur rzuca oszczerstwa zbiorczo na Polaków, czy szwaby w filmach w rodzaju "Nasze matki,Nazi Ojcowie" wciskają,że Polacy - ludzie zamieszkujący ten kraj - mordowali żydów a niemcy byli niewinni to jest to plucie w mordę również TOBIE i szczanie na grób również TWOICH dziadków.Bo chcąc nie chcąc - jesteś chyba właśnie Polakiem (no chyba,że tu z Izraela przyjechałeś i masz tamtejsze obywatelstwo) ,masz obywatelstwo Polskie. Dotarło ? Obawiam się,że nie.

Mam wrażenie,że to ty nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi.

Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP

Post autor: dragoness » 26 stycznia 2019, 19:44

Jeśli jakiś Szczur rzuca oszczerstwa zbiorczo na Polaków
https://sjp.pwn.pl/sjp/oszczerstwo;2496801.html https://www.arslege.pl/znieslawienie/k1/a248/ Jakoś nikt go nie podał do sądu, bo w sumie ZA CO?

Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP

Post autor: grzeh » 27 stycznia 2019, 02:27

Debata prawicy w Londynie odwołana! "ZAB***MY WAS I PODPALIMY WAM KLUB POLACY"! Szlachtowicz i Rola!
https://www.youtube.com/watch?v=OBK2iNtOpt8

ODPOWIEDZ