PiS - rządy i opozycja

O wszystkim, czyli o niczym...

Moderatorzy: paul_proteus, President

Sun Tzu
VIP
VIP

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu » 17 września 2019, 22:47

Zamiast odgrzewać śmierdzącego partia kotleta otwórz swój umysł człowieku w jakim świecie ty zyjesz ...
Hmm... Wystarczy, że człowiek zada konkretne pytanie fanowi Konfederacji i natychmiast pada ulubiony argument w rodzaju "zacznij myśleć"... :rotfl: Nie możesz zwyczajnie powiedzieć, że twoja wiedza o programie Konfederacji opiera się na sloganach i nie obejmuje konkretnej wiedzy? :rotfl:
A pan oczywiście tam pracując rozwala system od środka. Istny Konrad Wallenrod. Co do tej praktyki, dopóki do koryta będą dostawać się kolesie i nieudacznicy z plecami, jak w powiecie jasielskim, nic się nie zmieni.
Hmm... Innymi słowy mówiąc: wiedza praktyczna o funkcjonowaniu samorządu na poziomie 0 minus...

Łyssy
VIP
VIP

Post autor: Łyssy » 17 września 2019, 23:22

Jaki Wallenrod, przecież nasz forumowy mędrzec czerpie z tego systemu pełnymi garściami więc po co ma go rozwalać :)))

Anna Kijak
Guru
Guru

Post autor: Anna Kijak » 17 września 2019, 23:26

I to ma być odpowiedź na moje stwierdzenie? No, czemu mnie to nie dziwi? Samorząd jest be, ale pochłeptamy z korytka?

Łyssy
VIP
VIP

Post autor: Łyssy » 17 września 2019, 23:46

Koryto przecież tak działa- jest be kiedy z niego nie chłepta się.... :)

Sun Tzu
VIP
VIP

Post autor: Sun Tzu » 18 września 2019, 09:40

Anna Kijak pisze:
17 września 2019, 23:26
I to ma być odpowiedź na moje stwierdzenie? No, czemu mnie to nie dziwi? Samorząd jest be, ale pochłeptamy z korytka?
Hmm... Czyli pani startując w 2010 roku w wyborach do Rady Miasta chciała sobie tylko "pochłeptać z korytka"? Tylko po to to pani startowała? Taki był pani jedyny cel? Naprawdę? To dobrze się stało, że panią nie wybrano... Widzi pani, obserwuję funkcjonowanie samorządu i zauważam (nie tylko ja zresztą), że samorząd terytorialny w Polsce na poziomie gmin i miast ma problem, gdyż rozwiązania ustrojowe dają zbyt wielkie uprawnienia władzy wykonawczej w stosunku do władzy uchwałodawczej a pozycja radnych w praktyce sprowadza się do roli lobbysty. Dzisiaj prezydent, burmistrz czy wójt mają takie uprawnienia, że w praktyce mogliby się obejść bez radnych. Ale przecież pani to nie interesuje, bo celem nadrzędnym ludzi, którzy nie tylko startowali w wyborach, ale je nawet wygrali jest "pochłeptanie sobie z korytka"...

Anna Kijak
Guru
Guru

Post autor: Anna Kijak » 18 września 2019, 10:02

Sun Tzu pisze:
18 września 2019, 09:40
Anna Kijak pisze:
Hmm... Czyli pani startując w 2010 roku w wyborach do Rady Miasta chciała sobie tylko "pochłeptać z korytka"? Tylko po to to pani startowała? Taki był pani jedyny cel? Naprawdę? To dobrze się stało, że panią nie wybrano... Widzi pani, obserwuję funkcjonowanie samorządu i zauważam (nie tylko ja zresztą), że samorząd terytorialny w Polsce na poziomie gmin i miast ma problem, gdyż rozwiązania ustrojowe dają zbyt wielkie uprawnienia władzy wykonawczej w stosunku do władzy uchwałodawczej a pozycja radnych w praktyce sprowadza się do roli lobbysty. Dzisiaj prezydent, burmistrz czy wójt mają takie uprawnienia, że w praktyce mogliby się obejść bez radnych. Ale przecież pani to nie interesuje, bo celem nadrzędnym ludzi, którzy nie tylko startowali w wyborach, ale je nawet wygrali jest "pochłeptanie sobie z korytka"...
Nie, to pan uważa, że samorząd jest niepotrzebny i źle umocowany ustrojowo, ale z korytka chłepcze. Proszę nie przypisywać mi swoich intencji.

Sun Tzu
VIP
VIP

Post autor: Sun Tzu » 18 września 2019, 12:57

Hmm... Podoba mi się pani bohaterska walka z własnymi stwierdzeniami... :rotfl:

gara
VIP
VIP

Post autor: gara » 18 września 2019, 13:09

Anna Kijak pisze:
18 września 2019, 10:02
Sun Tzu pisze:
18 września 2019, 09:40
Anna Kijak pisze:
Nie, to pan uważa, że samorząd jest niepotrzebny i źle umocowany ustrojowo, ale z korytka chłepcze. Proszę nie przypisywać mi swoich intencji.
To chciała Pani sobie trochę pochłeptać czy nie?

Anna Kijak
Guru
Guru

Post autor: Anna Kijak » 18 września 2019, 13:32

Sun Tzu pisze:
18 września 2019, 12:57
Hmm... Podoba mi się pani bohaterska walka z własnymi stwierdzeniami... :rotfl:
Podoba mi się mechanizm wyparcia, który pan stosuje.
To chciała Pani sobie trochę pochłeptać czy nie?
pan przecież wie najlepiej.

Sun Tzu
VIP
VIP

Post autor: Sun Tzu » 18 września 2019, 18:59

Hmm... Ten mechanizm wyparcia to polega na tym, że się krytykuje szkołę i w niej pracuje? I to tak od trzydziestu lat... :rotfl:

Anna Kijak
Guru
Guru

Post autor: Anna Kijak » 19 września 2019, 09:29

Sun Tzu pisze:
18 września 2019, 18:59
Hmm... Ten mechanizm wyparcia to polega na tym, że się krytykuje szkołę i w niej pracuje? I to tak od trzydziestu lat... :rotfl:
Można prosić o przykład krytykowania przeze mnie szkoły, w której pracuję? Wystarczy jeden, pliiiiiz.

karokowal
Debiutant
Debiutant

Post autor: karokowal » 19 września 2019, 10:11

ja juz nawet nie chce komentować. Nie ma różnicy czy PiS czy PO, jedno i to samo bagno

Sun Tzu
VIP
VIP

Post autor: Sun Tzu » 19 września 2019, 10:29

Można prosić o przykład krytykowania przeze mnie szkoły, w której pracuję? Wystarczy jeden, pliiiiiz.
Hmm... Miałem na myśli szkołę jako system oświaty, a nie placówkę w której akurat pani pracuje. Moja wina - ze względu na panią - powinienem używać określeń, które będą dla pani w pełni zrozumiałe...

Anna Kijak
Guru
Guru

Post autor: Anna Kijak » 19 września 2019, 10:45

Sun Tzu pisze:
19 września 2019, 10:29
Hmm... Miałem na myśli szkołę jako system oświaty, a nie placówkę w której akurat pani pracuje. Moja wina - ze względu na panią - powinienem używać określeń, które będą dla pani w pełni zrozumiałe...
A kto powiedział, że pracując w szkole realizuję durne pomysły oderwanych od rzeczywistości urzędasów?

Anna Kijak
Guru
Guru

Post autor: Anna Kijak » 21 września 2019, 10:25

ODPOWIEDZ